KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MV Agusta pro vlastní budoucnost

Text a foto: Petr Štola
MV Agusta pro vlastní budoucnost
23.01.2008
 

Poté, co shořely plány Carla Fogartyho o postavení továrního týmu italské MV Agusty, rozhodla se tato továrna o vlastní cestu mezi superbikový výkvět.

Továrna MV Agusta v tiskové zprávě informuje veřejnost, že pro sezónu 2008 startuje vlastní plán své závodní činnosti. Pro letošní sezónu se Italové rozhodli opustit pohár FIM Superstock 1000, ve kterém v rámci víkendu WSBK startovalo několik jezdců s jejich materiálem. Prioritou je v této sezóně pro MV Agustu Italský národní šampionát třídy Superbike, do kterého nasadí své stroje F4 312R. Továrním týmem bude v tomto šampionátu tým Union Bike GiMotorsport, který ve svém středu představí Itala Lucu Scassu, jenž loňskou sezónu trávil v USA, kde za tým Ferracci MV Agusta nastupoval do AMA U. S. Superbike. V roce 2008 plánuje Union Bike GiLMotorsport několik startů v Mistrovství světa Superbike, v plánu je dle zprávy továrny MV Agusta asi 5 startů ve WSBK.

 

Luca Scassa si již motocykl italského týmu vyzkoušel při lednových testech ve Valencii. Podrobnosti o tomto testu nebyly zveřejněné, nicméně proslýchá se, že Scassa jezdil časy slabě nad 1:36, což je velmi solidní superbikový čas.

 

Továrna MV Agusta letos plánuje podpořit i několik týmů v dalších národních šampionátech. Všude se jedná o třídu Superbike a tak již pouze z tohoto pohledu je vidět, kam směřují cíle MV Agusty do dalších let. V USA pojede opět tým pana Eralda Ferracciho s domácím Mattem Lynnem a Italem Lucou Scassou, který tak letos stráví ještě více hodin v letedle při přeletu mezi Atlantou a Římem.

 

V Evropě pojede MV Agusta vedle italského šampionátu také British Superbike Championship, kde bude tento stroj sedlat někdejší jezdec týmu WCM v MotoGP Chris Burns. V německém IDM Superbike pojedou hned tři stroje MV Agusta. V Teamu Inghart se představí Nor Kai Borre Andersen a Němci Georg Wechselburg a Marco Erdmannhausen. Další podpora směřuje do Francie, kde tamní šampionát a závody Mistrovství světa Endurance na francouzském území pojede se strojem MV Agusta F4 312R Team Moto-TV.

 

Posledním šampionátem, kde oficiálně představí MV Agusta svůj produkt, je australská superbiková série. Tam tým TBR Racing k tomuto záměru angažoval hvězdu supersportového Mistrovství světa Kevina Curtaina, jenž by se měl s tímto strojem představit i při WSBK na okruhu Phillip Island, pro který žádá o divokou kartu.

 

A u nás v ČR? Samozřejmě žádná tovární podpora není a nebude. V loňském roce jsme s MV Agustou vídali jezdit Viktora Nosse z týmu IV Racing, ale i to je minulostí, neboť dle informací došlo v tomto týmu k materiálové změně, kdy IV racing stroj MV vyměnil za ne tolik poruchové Yamahy.

 

 

Další články sekce