KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MX Mitas Junior Cup Horní Újezd

Text a foto: Petr Štola
MX Mitas Junior Cup  Horní Újezd
26.08.2009
 

Dalším kolem pokračoval náš motokrosový šampionát v juniorských kategoriích, na programu byl závod v Horním Újezdě.

Třída 50 ccm – Horní Újezd:
Rakušan Rene Hofer dvěma vítěznými rozjížďkami udělal výrazný krok k zisku českého titulu nejslabší motokrosové kategorie.

1.- Rene Hofer (AUT-KTM) 25+25 / 50 bodů
2.- Petr Polák (CZE-KTM) 22+22 / 44
3.- Radim Kraus (CZE-KTM) 20+20 / 40
4.- Alois Vrchlavský (CZE-KTM) 15+18 / 33
5.- Patrik Stupka (CZE-KTM) 16+15 / 31

Třída 50 ccm – průběžné pořadí sezony 2009:
1.- Rene Hofer (AUT-KTM) 193 bodů
2.- Petr Polák (CZE-KTM) 172
3.- Radim Kraus (CZE-KTM) 149
4.- Patrik Stupka (CZE-KTM) 122
5.- Jiří Matějec (CZE-KTM) 121

Třída 65 ccm – Horní Újezd:
Jakub Terešák se po zranění vrátil ve skvělé formě, v obou bodovaných rozjížďkách nedal nikomu šanci.

1.- Jakub Terešák (CZE-KTM) 25+25 / 50 bodů
2.- Richard Šikyňa (SVK-KTM) 22+22 / 44
3.- Tomáš Sbíral (CZE-KTM) 16+20 / 36
4.- Gabriel Chetnicki (POL-KTM) 20+15 / 35
5.- Michael Sander (AUT-KTM) 18+16 / 34

Třída 65 ccm – průběžné pořadí sezony 2009:
1.- Richard Šikyňa (SVK-KTM) 139 bodů
2.- Jakub Terešák (CZE-KTM) 135
3.- Rudolf Plch (CZE-KTM) 127
4.- Jakub Tůma (CZE-KTM) 121
5.- Michael Sander (AUT-KTM) 108

Třída 80 ccm – Horní Újezd:
Dosud neporažený Václav Kovář havaroval hned v prvním kole úvodní rozjížďky, zranění ho vyřadilo z dalších bojů, což vedlo ke ztrátě vedoucího místa v celkové klasifikaci.

1.- David Šíma (CZE-KTM) 25+25 / 50 bodů
2.- Jan Hlava (CZE-KTM) 22+22 / 44
3.- Dušan Drdaj (CZE-Honda) 20+18 / 38
4.- Daniel Kička (CZE-KTM) 16+20 / 36
5.- Dominik Procházka (CZE-KTM) 18+16 / 34

Třída 80 ccm – průběžné pořadí sezony 2009:
1.- David Šíma (CZE-KTM) 182 bodů
2.- Jan Hlava (CZE-KTM) 153
3.- Václav Kovář (CZE-KTM) 150
4.- Daniel Kička (CZE-KTM) 120
5.- Damián Kozlov (CZE-Suzuki) 111

Třída 125 ccm 2T – Horní Újezd:
Poprvé se letos sešlo alespoň pět jezdců s dvoutaktem, takže poprvé se udělovaly body i do celkového pořadí, vítěz z Horního Újezdu je tedy i vedoucím mužem celkové klasifikace a dost možná i vítězem letošní sezony.

1.- Bohumil Truxa (CZE-Yamaha) 25+25 / 50 bodů
2.- Jan Filipčík (CZE-KTM) 22+22 / 44
3.- Radek Havlíček (CZE-KTM) 20+20 / 40
4.- Libor Ampapa (CZE-Yamaha) 16+18 / 34
5.- Jiří Merta (CZE-KTM) 18+16 / 34

Třída 125 ccm 2T – průběžné pořadí sezony 2009:
1.- Bohumil Truxa (CZE-Yamaha) 50 bodů
2.- Jan Filipčík (CZE-KTM) 44
3.- Radek Havlíček (CZE-KTM) 40
4.- Libor Ampapa (CZE-Yamaha) 34
5.- Jiří Merta (CZE-KTM) 34

Třída 125 ccm JUNIOR – Horní Újezd:
V hlavní juniorské kategorii MX2 si opět skvěle počínal Franta Smola, který jde nezadržitelně po domácím titulu.

1.- František Smola (CZE-Suzuki) 25+25 / 50 bodů
2.- Jaromír Romančík (CZE-KTM) 22+18 / 40
3.- Pavel Kejmar (CZE-Suzuki) 20+16 / 36
4.- Michal Bárta (CZE-Suzuki) 18+15 / 33
5.- Martin Finěk (CZE-Yamaha) 15+14 / 29

Třída 125 ccm JUNIOR – průběžné pořadí sezony 2009:
1.- František Smola (CZE-Suzuki) 175 bodů
2.- Martin Finěk (CZE-Yamaha) 141
3.- Pavel Kejmar (CZE-Suzuki) 136
4.- Michal Bárta (CZE-Suzuki) 132
5.- Jaromír Romančík (CZE-KTM) 124


Další články sekce