KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Na MS FMX do Ostravy přijede i Podmol

Text: Vladimír Nančevský, ilustrační foto: Petr Št
Na MS FMX do Ostravy přijede i Podmol
21.09.2009
 

Hlavní organizátor šampionátu Aleš Buksa potvrdil, že se v ČEZ Aréně představí světová špička.

Sotva úspěšný podnikatel a sportovní mecenáš Aleš Buksa skončil s organizací golfového turnaje PGA v Čeladné, už se vrhl na přípravu další velké akce. Ostravská ČEZ Aréna bude na podzim hostit LR Cosmetic mistrovství světa ve Freestyle Motocrossu. Jeden z podniků celkem desetidílné tour mistrovství světa se uskuteční 6. a 7. listopadu. A je jasné, že diváci se mají nač těšit.

V šampionátu na rozdíl od freestylových exhibicí posuzuje technické provedení skoků odborná komise. „Do Ostravy přijede opravdu světová špička,“ uvedl ředitel závodu a hlavní organizátor Aleš Buksa. Seriál mistrovství světa, který začal v březnu v Berlíně, má momentálně letní přestávku a vyvrcholí na podzim. Ostrava bude sedmou zastávkou. „Speciální komise v čele s ředitelem světového šampionátu Jörgem Hotzelem se už byla v ostravské hale podívat, aby schválila parametry. Vzhledem k tomu, že máme s pořádáním podobných akcí dlouholeté zkušenosti, nebude s organizací žádný problém,“ uvedl Aleš Buksa.

Mistrovství světa ve Freestyle Motocrossu (Night of the Jumps) je nejstarším a nejúspěšnějším sériovým závodem FMX v Evropě. V posledních letech navštívilo tyto závody více než milion diváků. Závodů se účastní celosvětová špička, jezdci z Itálie, Norska, Švédska, Ameriky, Itálie. „Mezi světovou elitu patří také český jezdec a miláček publika Libor ‚Mouka‘ Podmol, který se v Ostravě také představí. Věřím, že bude bojovat o triumf a diváci ho svými hlasivkami třeba i k triumfu doženou,“ poznamenal Buksa.

Představí se TOP 9 freestyleři dle aktuálního žebříčku MS IFMXF: Remi Bizouard (Francie), Brody Wilson (USA), Jose Miralles (Španělsko), André Villa (Norsko), Massimo Bianconcini (Itálie), Brice Izzo (Francie), Frederik Johansson (Švédsko) a Kota Kugimura (Japonsko). Další čtyři jezdci dostanou divokou kartu. Mistrovský závod zpestří contesty o nejlepší whip (placku) a skok do výšky. Vrcholem obou večerů bude premiéra double backflipu (dvojité salto vzad) na našem území v podání amerického freestylera Scotta Murraye z Michiganu. „Přiveze si i vlastní a delší nájezdovou rampu, která mu zvládnutí tak obtížného triku umožní. Moc jsem na jeho kousek zvědavý,“ uvedl Buksa. Předprodej vstupenek na LR Cosmetic mistrovství světa ve Freestyle Motocross (500 a 400 korun) začal v síti Ticketportal.


Další články sekce