KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Na Sachsenringu v zeleném pouze West

Tisková zpráva Kawasaki Racing
Na Sachsenringu v zeleném pouze West
09.07.2008
 

Pouze Anthony West bude vyslancem továrny Kawasaki na okruhu Sachsenring, kde se koná o víkendu další kolo MotoGP.

Anthony West bude jediným jezdcem továrny Kawasaki, který se představí v závodě Grand Prix Německa, který se již za několik dní bude konat na pro nás nedalekém okruhu Sachsenring. Druhý z jezdců zelené továrny, tedy Američan John Hopkins, musí z důvodu zranění vynechat tento i následující závod MotoGP.

Anthony West by rád odčinil svou chybu v závodě holandské Dutch-TT, kde se musel po pádu v sedmém kole se závodem třídy MotoGP rozloučit. 26 roků starý Australan má na německý okruh Sachsenring dobré vzpomínky, které zahrnují nejen loňské osmé místo při jeho teprve třetím startu v MotoGP, ale i dalších šest umístění v top ten závodů třídy 250 ccm.

 

Týmový kolega Anthony Westa, Anglo-Američan John Hopkins, podstoupil v pondělí operaci zraněné levé nohy, jenž si jezdec Kawasaki poškodil při pádu v zatáčce Ramshoek na okruhu Assen. V této vysokorychlostní zatáčce Hopkins havaroval v rychlosti 230 km/h a při nárazu do bariéry si zlomil spodní část holenní kosti, dále si opět poškodil kost v místě staršího zranění, ale také zlomil jednu z postranních kostí levého kotníku. Podrobné vyšetření u Dr. Artura Tinga v Los Angeles dále odhalilo drobnou zlomeninu holenní kosti těsně pod kolenem a také poškození menisku levého kolena. Hopkins byl tedy v pondělí operován a díky použitým technologiím nebude smět minimálně tři týdny nohu vůbec zatěžovat. To znamená, že minimálně závody na Sachsenringu a Laguna Seca bude muset John Hopkins vynechat.

 

Anthony West:

“Sachsenring mám docela rád, i když je to spíše jako motokárová dráha. Je tam opravdu důležité se dobře kvalifikovat a pak mít také dobrý start, protože na tomto okruhu je opravdu hodně těžké předjíždět. Nejsou tam v podstatě žádné místa, kde by se tvrdě brzdilo, takže předjíždění na brzdy prakticky není možné. Jsou tam i krátké rovinky, takže ani jízda ve větrném stínu není možná. Jsou tam jen čtyři pravé zatáčky, takže musíte být neustále soustředění, protože pravá strana pneumatik se rychle ochlazuje. Je to ovšem okruh, který by měl našemu stroji Ninja ZX-RR vyhovovat a to by nám mělo tento víkend pomoci k dobrému výsledku. Po smůle v Assenu nyní doufám u místění v nejlepší desítce, navíc bych si rád zlepšil svou desátou pozici z Doningtonu.“

 

Další články sekce