KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nachlazený Cairoli těsně pod pódiem

Text: TZ Yamaha, foto: Petr Štola
Nachlazený Cairoli těsně pod pódiem
11.08.2009
 

Čtvrté místo s minimální ztrátou na Maxe Nagla, vybojoval v české motokrosové Grand Prix vedoucí jezdec průběžného hodnocení sezony MX1 Antonio Cairoli.

Nejen se soupeři musel bojovat Toni Cairoli během MX Grand Prix ČR v Lokti. Jezdec Red Bull Yamaha de Carli Teamu přijel na západ Čech nachlazený a s horečkami, které se ještě podepsaly na jeho výkonu v sobotních trénincích a kvalifikačním závodě. V neděli to byl již ten Ital, kterého známe z letošní sezony – bojující a usilující o pódium. To se mu sice nakonec nepodařilo získat, když ho na čtvrté pozici od nejlepších dělily pouhé 3 body.

Antonio Cairoli:
„Dnes jsem měl dva opravdu dobré starty, ale nečekal jsem, že se Max [Nagl – poznámka redakce] dostane tak blízko k mojí motorce. Jel jsem špatnou stopou a to bylo hodně nebezpečné, protože jsem se dostal na úzký břeh, hned vedle diváků. Když jsem skočil zpět do balíku, jel jsem tak na 25. místě. Pokusil jsem se předjet co nejvíc jezdců šlo, a to nebylo snadné. Skončil jsem šestý, ale musím poděkovat Tanelovi [Leok – týmový kolega – poznámka redakce], který mě v posledním kole pustil. To bylo od něj opravdu hezké gesto. Ve druhé jízdě se po startu stalo skoro to samé, jen jsem se těsně dokázal vyhnout živému plotu. Musel jsem hodně brzdit a nedokázal jsem uvěřit tomu, že jsem opět uprostřed toho balíku. Začal jsem jezdit na doraz, až jsem dojel Davida [Philippaerts – poznámka redakce]. Jezdil místy trochu pomaleji, ale byl to dobrý souboj. Když jsem se dostal na 2. místo, zbývalo do cíle již pouze 10 minut a Desalle byl daleko. Bylo riskantní pokusit se ho chytit. Nakonec jsem proti Naglovi neztratil mnoho bodů. Doufám, že v Lieropu to bude ještě lepší, pokusím se tam zajet dobrý závod. Začátek víkendu jsem prožil ještě v nachlazení, ale dnes to již nebylo tak špatné. Sice jsem místy bojoval s dýcháním, ale dalo se s tím jezdit.“

Fotogalerie z Lokte Z D E ............


Další články sekce