KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nakano partnerem Biaggiho?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Honda Gresini
24.10.2008
 

Telenovela \"Design 56\" neboli \"případ Nakano\" pokračuje dalším dílem.Podle dnešní zprávy motorcyclenews.com je japonský jezdec Shinya Nakano na nejlepší cestě stát se druhým jezdcem továrního týmu Aprilia v seriálu WSBK a tím stájovým kolegou Itala Maxe Biaggiho.

Za tímto nečekaným zvratem stojí dle zákulisních informací pan Gianluca Montiron, aktuální šéf JIR Scot Honda MotoGP, který měl japonského jezdce v sedle svého motocyklu Konica Minolta Honda v roce 2007.

A jelikož se tým Scot a JiR rozpadl, a Yuki Takahashi přechází do MotoGP, ale dále pouze za tým Scot, ....tak jsem již před nějakým časem napsal o velké pravděpodobnosti, že Gianluca Montiron (tedy JiR), když se mu nepodařilo získat pro rok 2009 do kubatury MotoGP sedmý - tedy další motocykl Honda, přesune své působiště do světa superbiků.

A protože hodinářská firma Lotus na výslovné přání Dorny zřejmě naštěstí zůstane v Grand Prix ve dvěstěpadesátkách (2 motocykly Aprilia a jezdci z výběru Mike di Meglio - FRA, či Španělé Aleix Espargaro, Joan Olivé, Hector Faubel), tak továrna z Noale hledá pro svůj superbikový tým sponzora. 

Jen pro úplnost, Shinya Nakano musel uvolnit své místo v týmu Gresini Honda, ačkoliv je na 9. místě v průběžné klasifikaci MotoGP, Španělu Toni Eliasovi a třetí motocykl Kawasaki nasazen nebude, tak Nakanovi hrozil předčasný sportovní důchod, nebo v nejlepším případě post testovacího jezdce u Hondy.Další články sekce