KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Návrh jedné motorky asi padne

Zdroj: ondacero.es, foto: FIM
Návrh jedné motorky asi padne
23.06.2009
 

Podle šéfa Dorny Carmelo Ezpelety bude zřejmě zrušen návrh na jeden motocykl v MotoGP.

Šéf promoterské společnosti MotoGP Carmelo Ezpeleta se vyjádřil pro španělské rádio Onda Cero na téma jednoho motocyklu v MotoGP 2010. Podle Ezpelety je velmi pravděpodobné, že tento návrh na snížení nákladů nedostane konkrétní podobu.

„Představa jedné motorky v MotoGP byla měla být zamítnutá hlavně kvůli úspěchu pravidla „flag-to-flag“, které jsme znova viděli v Le Mans a Mugellu. Věřím, že jezdci budou mít dva motocykly i v roce 2010,“ říkal ve španělském radiu hlas Carmelo Ezpelety.

V posledních týdnech se o možnosti jediného motocyklu hodně hovořilo, nicméně několik továren nadále stálo za svým přesvědčením nerozšiřovat počty svých jezdců. Yamaha, Suzuki i Ducati odmítaly tlak na zvýšení jezdeckého obsazení. Jediný, kdo dosáhl získání další motorky, byl Cirano Mularoni z Teamu Scot, který stroj Honda zajistil pro Gabora Talmacsiho, jenž od GP Catalunye doplnil jeho tým. Důvody nenavyšovat počty jezdců jsou u továren často spojované s tím, že by museli zakládat zcela nové týmy a tím si naopak zvyšovat náklady na logistiku, zabezpečení a technický personál.


Další články sekce