KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Návštěvnost Cardion ab Grand Prix zlomila další rekord

Tisková zpráva Automotodromu Brno
Návštěvnost Cardion ab Grand Prix zlomila další rekord
17.08.2008
 

Nedělní závody Mistrovství světa silničních motocyklů v Brně vidělo na 146 133 diváků, tedy zhruba o pět tisíc více než v loňském roce. Za celý víkend se návštěvnost brněnského okruhu vyšplhala na 239 371 fanoušků.

„S takto vysokou návštěvností jsme nepočítali a jsme tedy příjemně překvapeni. Podle předprodeje vstupenek i pátečního a sobotního počasí jsme nepředpokládali, že se tolik diváků vyburcuje a přijede na okruh. Ale diváci byli naprosto skvělí, přišli a my jim za to děkujeme. Zároveň děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto podniku,“ uvedla výkonná ředitelka společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Páteční tréninky na brněnském Automotodromu sledovalo 27 296 návštěvníků, v sobotu přišlo i přes silný déšť 65 942 diváků. Rekordní byla neděle, kdy se na tribunách sešlo na 146 133 lidí. Za tři dny tedy sledovalo podnik Cardion ab Grand Prix České republiky celkem 239 371 návštěvníků. V loňském roce se nedělní návštěvnost zastavila na čísle 141 632, letos byl tento rekord ještě o pět tisíc fanoušků překonán.

„Po sobotním dešti jsme museli využít náhradní parkoviště místo travnaté plochy v Žebětíně, která byla rozmočená. Vznikly nám tím drobné komplikace v dopravě, ale nejednalo se o nic zásadního,“ doplnila Ulmanová.


Další články sekce