KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nedokončená proměna

Zdroj: TZ Lukáše Šembery, foto: MPA Foto
Nedokončená proměna
30.06.2009
 

Tradiční holandská TT v Assenu pro Lukáše Šemberu byla závodem, při němž měl k zisku premiérových bodů z MS prozatím úplně nejblíže.

Už nesledoval boje jen z povzdálí nebo se bodovaným příčkám třeba jen přibližoval, nováček v MS dokonce už na bodovaných příčkách i jel. Pohled do výsledkové listiny závodu stopětadvacítek tomu sice nenasvědčuje a dvacáté místo v cíli po odmávnutí je „jen“ zopakováním jeho letošního maxima. Cenné a tolik toužebně očekávané body se však za něj už neudělují. Nicméně realita samotného závodu byla úplně opravdu jiná a jezdec sám byl tímto i potěšen. Po ne zcela vydařené kvalifikaci, přišel povedený start a po prvním kole posun o pět pozic vpřed. O dalších pět kol později již byl Lukáš Šembera osmnáctý a v polovině závodu pak už patnáctý. Svou nejlepší pozici však zaznamenal o kolo později, kdy časomírou projel jako čtrnáctý. Značně opotřebovaná zadní guma však znamenala postupný posun vzad. Nicméně i tak si Lukáš z holandského závodu, který se kupodivu nekonal za deštivých podmínek, odváží obrovské množství dalších cenných zkušeností.

Lukáš Šembera:
„Ať je to jak chce, tak Assen byl závodem, který mne posunul strašně moc vpřed. Tempo, které jsem zde nalezl, bych si rád udržel i do budoucna. Víkend však nezačal nijak optimisticky. Mezitím co tým se ve čtvrtek a pátek trápil s nastavením podvozku, já se naopak trápil s nalezením svého vlastního správného tempa a tak startovní pozice na začátku třetí desítky toho pak byla odrazem. Ještě v sobotním warm upu jsme tak zkoušeli nějaké nastavení a těsně před samotným závodem jsme znova provedli drobné změny na přednastavení podvozku. Byl to dobrý krok, což se v závodě jen potvrdilo, nicméně se jednalo o něco nevyzkoušeného a pro toto nastavení jsme nezvolili vhodnou zadní pneumatiku. Postupně „odcházela“ a zařídila tak propad z bodovaných míst až 20.místo v cíli. Moje snaha o první světové body, o které jsem opravdu bojoval byla tak rázem pryč. Rozmrzelý jsem však byl jen chvilku, protože i když to nedopadlo tak jak to vypadalo a já si sám přál, tak jsem se posunul směrem vpřed. Před samotným závodním víkendem jsem s novým kondičním trenérem panem Mikšíkem, zvolil zcela jiné tréninkové metody a i já sám změnil výrazně přípravu na závod. „Odkoukaný“ start pak byl další z podstatných věcí, ze kterých mám radost! A o boji s Aegerterem, Koyamou, Masbouem, Salomem a i to jak jsem stahoval zkušeného Zanettiho ani nemluvě!“


Další články sekce