KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Neil Hodgson z AMA do BSB

Text: kast, Foto: www.amaproracing.com
Neil Hodgson z AMA do BSB
12.11.2009
 

Zisk titulu je cíl Neila Hodgsona pro příští ročník BSB.

Neil Hodgson se v příštím roce objeví v šampionátu BSB, kde pojede v sedle Yamahy za tým Motorpoint, jenž patří skvělému závodníku minulosti Robu McElneovi. Naposledy si tento uznávaný jezdec britské superbiky vyzkoušel před deseti lety, kdy získal titul. Poté následoval přestup do světové série superbiků, kde sedlal motocykl Ducati a v roce 2003 se radoval ze zisku mistrovského titulu. V MotoGP se za tým d’Antin na nekonkurenceschopné motorce neprosadil a z královské kubatury putoval do AMA Superbike, kde zůstal až do konce letošní sezony.

„Chci opět závodit a získat mistrovský titul,“ prohlásil Hodgson. „Mám velikou chuť odvést kvalitní práci a být úspěšný. Vím, že Rob se cítí stejně jako já. Vždy jsem se chtěl vrátit do BSB a závodit za tým, které má chuť vyhrávat. Nyní tuhle možnost dostávám. Jediným důvodem, proč jsem zde, je vyhrát v příštím roce britský titul. Chci ho vyhrát pro sebe a pro Robův tým. Oni poslední roky hodně tvrdě pracovali a zaslouží si odměnu. Doufám, že se nám to podaří a budeme se nakonec všemu smát.“

„Když za námi přijel Neil do Croftu, byl jsem nadšený. Nechtěl jsem, aby jezdil, ale on je horlivý do práce. Jsem rád, že s ním mohu spolupracovat,“ říkal na adresu své nové akvizice samotný Rob McElnea, jehož tým v letošním roce neprožíval s Chrisem Walkerem a Greame Gowlandem zrovna úspěšnou sezonu.

Týmovým kolegou pro příští rok se Neilu Hodgsonovi stal mladý britský závodník Dan Linfoot, kterého český divák může pamatovat například z evropského šampionátu superstock 600, jenž Linfoot jezdil v roce 2008. „Už v loňském roce jsem říkal, že bych chtěl někdy jezdit v tomto týmu, kde by byl mým kolegou Chris Walker. Nyní jsem dokonce ve stejném týmu, jako Mistr světa Superbike,“ říká na své nové angažmá mladý Dan Linfoot.


Další články sekce