KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nejen jezdci mění týmy

Foto: Fiat Yamaha
Nejen jezdci mění týmy
01.11.2009
 

Vítězství není jen záležitostí pilota, ale prácí celého týmu. Vedle jezdců mění na konci sezony své pozice i členové zázemí.

I letos dochází k několika změnám v obsazení technických a řídících pozic v týmech MotoGP. Od továrního týmu Fiat Yamaha odchází ke konkurenční Hondě dvojice techniků. Andrea Zugna, ale především Cristian Battaglia, zodpovědný za vývoj elektroniky stroje M1. Směr tým Andrea Doviziosa, tedy do týmu Repsol Honda, se vydal i stále ještě aktuální telemetrista Jorge Lorenza Carlo Luzzi, jenž v roce 2010 bude plnit stejnou roli u Doviziosa. Jeho místo u Fiat Yamahy zabere Davide Marelli, bývalý telemetrista Chrise Vermeulena u Suzuki.

Již s dřívějším ohlášeným odchodem šéfa Lorenzovy části Fiat Yamaha Teamu Daniele Romagnolim, to bude znamenat, že Jorge Lorenzo si bude muset zvykat na z části nové složení své formace, které dle italských serveru bude následující: hlavní technik - Ramon Forcada, telemetrie – Davide Marelli a ze čtveřice mechaniků – Javier Ullate Valentino Negri, Walter Cripps a Juanita llansa.


Další články sekce