KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nejlepší sezona Tomáše Holubce

Text a foto: Petr Štola
Nejlepší sezona Tomáše Holubce
09.09.2008
 

Tomáš Holubec dokončil na maďarském Hungaroringu svou pravděpodobně nejlepší sezonu kariéry.

Celkové třetí místo v Mezinárodním Mistrovství ČR třídy Superstock 600 a dokonce druhé v šampionátu Alpe Adria stejné třídy. Taková je bilance krkonošského motocyklového závodníka Tomáše Holubce, který se v neděli odpoledne na okruhu Hungaroring rozloučil se sezonou 2008 třetím místem v závodě MČR, když projel cílem jako šestý jezdec absolutního pořadí závodu Alpe Adria šampionátu.

Tomáš Holubec:
„Je za mnou poslední letošní závod. Během čtvrtečního volného testování, jsem měnil převody a zkoušel různá nastavení celého motocyklu. Během posledního volného tréninku už jsem měl vše v pořádku a motocykl byl klidný. Zdá se, že to mělo velký vliv, protože během prvního měřeného tréninku jsem bojoval o nejvyšší pozici. Potom mě ale přeskočil nejlepší jezdec této kubatury Radek Rous a pak ještě Kaláb. V druhém tréninku jsem na rozdíl od ostatních jezdců nedokázal zrychlit a do nedělního závodu jsem startoval z 5. místa.
Start se mi povedl perfektně a dostal jsem se na třetí místo. Bohužel jsem ale nedokázal udržet tempo a cílem jsem projel jako šestý a třetí z českých jezdců. S výsledkem jsem spokojený, ale celkově jsem chtěl být v závodě více vepředu.
Letošní sezóna se opravdu vydařila. V Mistrovství České republiky jsem obsadil třetí místo a v Alpe Adria Championshipu jsem obsadil skvělé druhé místo!
Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří mě pomáhali, především mému tátovi a mým sponzorům – Motocykly Mladá Boleslav – pan Michal Měšťan, firmě Jaromír Novák & spol. – pan Vít Novák a dalším… Také nesmím zapomenout na mé fanoušky, kteří mi dělali po celou sezónu radost a doprovázeli mě na republikových závodech! Děkuji!“


Další články sekce