KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nejsem tady na výletě...

Text a foto: Petr Štola
Nejsem tady na výletě...
04.04.2008
 

Jakub Smrž dnes vybojoval ve španělské Valencii provizorní sedmé kvalifikační místo, které pro server www.moto-racing.cz okomentoval.

Ve španělské Valencii dnes začaly kvalifikační boje na třetí závod Mistrovství světa Superbike. Na okruhu Ricardo Torma se skvěle prezentoval náš Jakub Smrž, který v dopoledním tréninku nejprve skončil na 11. místě, ovšem v odpolední kvalifikaci svůj čas ještě vylepšil a před zítřejší druhou částí tak jeho jméno figuruje na sedmé pozici.

 

„Ráno jsme trošku řešili problém s nastavením, motorka nefungovala jak měla,“ říká Jakub Smrž. „Pro odpoledne jsme jednu motorku pozměnili, abychom věděli, jakou se dát cestou. Takže na té první jsem vyjel a hned jsem zajel 1:35,5. Objel jsem pár kol a pak si vzal tu druhou motorku. S tou jsem ovšem spadnul, protože se mi pořád zavíral předek. Konec kvalifikace jsem tedy dojel se svou první motorkou. Čas je sice dobrej, ale stále se mi hodně zavírá předek a na výjezdech ze zatáček se mi to hrozně vlní a zvedá na zadek. Takže čas OK, ale je to takový křečovitý a řekl bych, že i docela s rizikem. Něco s tím teď uděláme a doufám, že se zítra opět zlepším, protože si myslím, že se tady dá jet 1:34.

 

Další články sekce