KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Největším zklamáním stopětadvacítek je zatím mistr světa

Text: Jiří Mikšík, Foto: Aprilia Racing
Největším zklamáním stopětadvacítek je zatím mistr světa
14.04.2008
 

Maďarský mistr světa Gabor Talmacsi je po třech závodech letošního šampiónatu na 12. místě se ziskem 14 bodů, ale už se ztrátou 45 bodů na Simone Corsiho.

V Estorilu se mistru světa Talmacsimu nikdy moc nedařilo. S vyjímkou loňského roku - 2, místo zde končil většinou sedmý, ale i hůře. A ani tentokráte nebyla Grand Prix Portugalska vyjímkou. Ovšem tak zas velkým překvapením zase jeho doposavadní letošní výsledky nejsou. Už během zimních testů se musel úřadující mistr světa několikrát sklonit před rychlostí nových hvězdiček, tedy nastupující generace jezdců typu Bradley Smithe, Simone Corsiho či Stefana Bradla. Po 3 ze 17 závodů MS je situace pro Talmacsiho nepřiliš lichotivá: 1. Corsi 59 bodů, ... 12. Talmacsi 14.

Po třech kolech jezdil tovární jezdec týmu Bancaja-Aprilia ze stáje čtyřnásobného mistra světa Jorge Martineze na 5. pozici. Ale ani pád Bradleyho Smithe moc světovému šampiónu ke zlepšení pozice v cíli nepomohl, šachovnicový praporek uviděl až jako šestý. "Byl to pro nás hodně tvrdý víkend, nepodařilo se nám najít optimální nastavení pro závod. V prvních kolech jsem jel opravdu nadoraz, abych se udržel v první skupině. A to se mi také podařilo, ale za cenu, že jsem hodně opotřeboval zadní pneumatiku. Navíc to nastavení, které jsme použili, neumožňovalo chodit pozdě na brzdy, takže jsem musel brzy ubírat plyn a prohrál tak  pozice, které jsem předtím vybojoval. Nyní se musíme snažit zjistit, co můžeme do příštích závodů zlepšit", opouštěl Estoril hodně nespokojený Gabor Talmacsi, který stále ještě váhá mezi tovární Aprilkou 2007 a letošním modelem. A například vedoucí muž průběžné klasifikace šampionátu Simone Corsi jezdil novou tovární motorku z Noale už na únorových testech, a to třeba Talma vůbec nechtěl...

Ovšem nedařilo se ani vítězi "prologu" z Qataru, jeho stájovému kolegovi a před sezónou vážnému kandidátu na titul mistra světa. Španěl Sergio Gadea skončil v cíli jako devátý a v tabulce mu patří místo 5., se ztrátou 27 bodů na značkového kolegu Corsiho. "Takový výsledek jsme si jistě nepřáli. Motor nezrychloval tak dobře, jako v tréninku. Proto jsem už na začátku při sprintu do první zatáčky ztratil hodně pozic. A během celého závodu jsem nenašel v motocykl vůbec důvěru" řekl druhý z jezdců stáje Bancaja Aspar Aprilia.


Další články sekce