KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Několik zajímavostí ze světa Endura

Foto: Aprilia
Několik zajímavostí ze světa Endura
04.02.2009
 

V článku se dozvíte několik zajímavých aktualit z prostředí Mistrovství světa.

V týmu TM Electraction pojede nadějný irský jezdec Philipp Mac Laughlin, který bude dělat týmového kolegu Gordonu Clarkovi.

Nového jezdce představí tým HVA, který pro letošní sezonu ve třídě E2 angažoval Fina Matti Seistolu.

Francouzský tým Kawasaki Moto Pulsion nasadí do kategorie E1 ex-aprilia jezdce Nicolase Paganona, v kategorii E2 se pak v barvách týmu pana Freda Colignona představí Emmanuel Albepart.

Prolog víkendového závodění se bude oficiálně jmenovat „Super Test“ a bude mít premiéru při portugalském kole světového šampionátu v Penafielu. Oficiálním partnerem Super testu bude továrna KTM. Zároveň se „super testem“ se bude konat i „mini test“, který bude lokalizován v prostorách pořádání super testu, jehož bude první částí.

Na žádost týmů se kvůli dopadům ekonomické krize ruší představování týmů a jezdců. Tzv. „preview“ bylo zrušené kvůli nabitému kalendáři endurových závodů venku i v halách.

Nový stroj Husqvarna WR125 je připraven pro celkového vítěze poháru FIM Youth 125, do kterého budou získávat body mladí jezdci s dvoutaktními motocykly. Věk těchto jezdců je limitován hranicí 21 let.


Další články sekce