KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Niccolo Canepa v roce 2009 u Pramacu

Text: Jiří Mikšík, Foto: Marek Paulíček
Niccolo Canepa v roce 2009 u Pramacu
03.01.2009
 

Situace se mění každou hodinou ! Ovšem italský jezdec Niccolo Canepa pojede v roce 2009 v týmu Pramac Ducati, i když se tento tým potýká s problémy, neboť mu odešel hlavní sponzor Alice. Více ale v článku.

Jistě, italská média rozšířila o tomto víkendu „zaručené“ zprávy o odchodu Niccola Canepy k týmu Onde 2000. A tak nejlépe na tuto otázku odpoví povolaní, tedy Carlo Pernat (manažer Canepy) a Paolo Campinoti (týmový šéf Pramacu):

"Canepa má smlouvu s Pramacem. A tak jsem navázal kontakt s Paolem Campinotim, a ten mi potvrdil, že Canepa pojede za stáj Pramac Ducati“, říká Canepův manažér Carlo Pernat.  

"Mohu potvrdit, že v týmu Pramac-Ducati pojedou v sezóně 2009 dva jezdci. Faktem je, že jsme ztratili hlavního sponzora Alice. Ale my jsme obchodníci a hledáme nového hlavního sponzora. A mohu potvrdit, že Canepa bude náš jezdec v roce 2009 a společně s Kalliem pojedou oba dva za tým Pramac v roce 2009, tak jak je to ve smlouvě. Možné ale je, že každý z nich pojede v jiných barvách“, vysvětluje Paolo Campinoti - od léta šéf stáje Pramac Ducati, když vystřídal Luise d´Antina.

A další otázka, opět na Paola Campinotiho? Je možné, že by Canepa jel sice v týmu Pramac, ale v barvách Onde?

"To nedává smysl a už vůbec to odporuje strategii týmu Pramac. V současné době je jasné jedno: Začneme se dvěma jezdci, a to v jednom boxu. Možná bude tento box potom rozdělený, ale to jsme zatím neřešili.“

 


Další články sekce