KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nicky Hayden otevřel nový okruh Indianapolis

Tisková zpráva HRC
Nicky Hayden otevřel nový okruh Indianapolis
08.04.2008
 

Nový okruh pro závody motocyklové Grand Prix otevřel včera v americkém Indianapolisu Mistr světa MotoGP z roku 2006 Nicky Hayden.

Okruh Indianapolis Speedway otevřel včera novou dráhu, postavenou speciálně pro závody silničních motocyklů. Hlavní událostí této dráhy bude 12. – 14. září 2008 Grand Prix Indianapolis, což bude historicky poprvé, kdy se nejprestižnější třída představí ve slavné „Staré cihelně“.

 

Američan Nicky Hayden včera v rámci otevření nové části okruhu Indianapolis absolvoval první metry po této dráze s motocyklem, kterým byl symbolický stroj Indian, jenž v roce 1909 absolvoval první motocyklový závod na okruhu Indianapolis. Hayden k této jízdě navíc použil i dobové oblečení tehdejších závodníků, tedy kožené návleky na boty, manšestrové kalhoty, svetr a koženou přilbu.

 

„Když jsem na tuhle motorku usedal, byl jsem zvědav co může dokázat,“ říkal Nicky Hayden, jenž po 4216 metrů dlouhém okruhu, navrženém speciálně pro stroje MotoGP, jenž by zde mohli dosahovat rychlostí přes 325 km/h, jezdil také se sériovým motocyklem Honda CBR 1000RR FireBlade. „Když jsem s Indianem jel po rovince rychlostí 40 mph (cca 64 km/h), připadalo mi to jako kdybych se řítil stovkou. Tahle jízda mě opravdu bavila. Je skutečnou ctí stát se prvním jezdcem, který si vyzkoušel tento okruh v Indianapolis. Nemohu se dočkat toho, až tam v září budu jezdit s motorkou MotoGP. Očekávám, že celé mé rodné Owensboro v Kentucky bude na tomto okruhu. Město se vylidní, všichni zavřou krámy a přijedou se na to podívat.“

 

 

Další články sekce