KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nová dráha, nové prostředí, ale opět tradičně rychlý Kuba.

Text: TZ Jakuba Smrže, Foto: TZ
01.06.2008
 

Okruh Miller Motosports Park poprvé ve své historii hostí světovou elitu superbikerů spolu s českým zástupcem Jakubem Smržem. Nulová znalost trati pro všechny piloty evidentně vyzdvihla Kubovu rychlou schopnost adaptace.

Již v prvním tréninku Jakub obsadil devátou pozici a v první kvalifikaci se zaskvěl čtvrtým nejrychlejším časem a absolutně nejrychlejším průjezdem třetího sektoru. Sobotní kvalifikace se odehrála spíše ve znamení dolaďování stroje a Jakub nedokázal kvůli zlomené řadičce v závěru kvalifikace vylepšit svůj včerejší čas, což zapříčinilo propad na sedmou příčku. Ve volném tréninku se ovšem Jihočechovi dařilo více a o další dvě desetiny stáhl svůj nejlepší čas na kolo, díky čemuž obsadil opět čtvrtou pozici. Výchozí pozice do Superpole byla tedy více než pozitivní a Kuba byl připravený prodat svou nezpochybnitelnou rychlost. Výsledný čas ze Superpole byl téměř na chlup stejný jako Jakubovo maximum z kvalifikací, přesto to ve společnosti zvučných jmen stačilo „až“ na jedenáctou příčku. Pozice pro start to není určitě špatná a navíc nám už Jakub mnohokrát dokázal, že stíhací jízda mu jde skvěle. Americký kontinent v minulosti přinesl našemu jezdci štěstí a věřme, že tomu bude tak i zítra. 

Jakub Smrž: „Samozřejmě jsem maličko zklamaný ze své startovní pozice, ale hlavní je, že jsem na závodních gumách jeden z nejrychlejších a pokud se mi povede dobře odstartovat, můžu se držet se špičkou.  Na Superpole musím ještě hodně zapracovat, sice je to závod od závodu lepší, ale zde se opravdu netoleruje sebemenší chybička. Navíc jsem v posledním sektoru ztratil přilnavost obou kol a to mě stálo mnoho drahocenného času. Výkon motorky zde hodně ovlivňuje nadmořská výška, a proto bude do zítřka hodně důležité stroj co nejlépe vyladit pro optimální chod po celou délku závodu. Zítra ve warm-upu vyzkoušíme ještě pár věcí na obou motorkách, ale pneumatiky máme už vybrané. Panuje zde perfektní nálada a přijelo mě podpořit hodně Čechů. Největší radost mi udělala přítomnost Vincenta Haškovce, i kvůli nim se pokusím poprat o co nejlepší možné umístění. “ 


Další články sekce