KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nová italská hvězda budoucnosti

Text: Jiří Mikšík, Foto: TZ
23.05.2008
 

Italský mladíček Lorenzo Savadori pojede s divokou kartou závod Grand Prix v Mugellu. tento mladý Ital je sice ve \"střední\" Evropě zatím docela neznámý, ale v Itálii ho přirovnávají k současným hvězdám MotoGP.

Svoji popularitě je Savadori vděčný především závodům Red Bull Rookies Cup, který vloni dokončil celkově na druhém místě. V letošním roce startuje tento teenager na Aprilii v italském mistrovství (CIV) do 125 ccm. Savadori vyhrál v Mugellu jako nejmladší jezdec všech dob závod šampionátu CIV a z této historické tabulky tak vymazal svého krajana a továrního jezdce Ducati Marca Melandriho. Kromě toho získal tento mladíček i Pole position a zajel také "pochopitelně" i nejrychlejší kolo závodu. Jen pro zajímavost, druhým v tomto závodě byl Němec Jonas Folger, který pochází z tvrdé školy Alberta Puige.

Lorenzo Savadori tak nastoupí jako nejmladší účastník na start závodu GP v Mugellu. "Samozřejmě že mám cíl skončit v bodech, nejraději do 13. místa. Vím, že to nebude lehké. Ale já to chci a také vím, že na to mám. Jsem trochu nervózní, neboť se utkám na trati s nejlepšími piloty světa této kubatury. Nechci se ztratit nikomu z očí, navíc trať v Mugellu dobře znám. A od stabilních jezdců šampionátu stopětadvacítek mohu něco odkoukat a také se naučit, abych byl ještě lepší", řekl Lorenzo Savadori.  

 


Další články sekce