KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nová soutěž při motokrosovém GP

Foto: Suzuki Racing
Nová soutěž při motokrosovém GP
09.04.2008
 

V rámci 11. závodů letošního světového šampionátu v motokrosu, se pojede první závod amatérských jezdců s názvem MX Rookie.

Zbrusu nová soutěž se odehraje 1. srpna 2008 na belgickém okruhu Lommel, kde ve středu a ve čtvrtek proběhne výběr těch nejlepších ze všech přihlášených a ti se pak o víkendu v rámci Grand Prix Belgie představí přímo před zraky tisíců fanoušků. Organizátoři akce, tedy generální ředitel MX Rookie pan Eric Geboers a člen sekretariátu Amatérské motocyklové federace, pan Guido Verboven, představili tento projekt při prvním závodě letošního GP, který se konal v holandském  Valkenswaardu.

 

„Samozřejmě, že existují profesionálové a amatéři, ale všichni profesionálové byli v minulosti amatéry,“ řekl při prezentaci tohoto programu pan Giuseppe Luongo, prezident promotéra motokrosového Mistrovství světa, tedy společnosti Youthstream. „Nyní FIM definitivně schválila tento projekt, kterému Youthstream maximálně vyjde vstříc. MX Rookie proběhne v rámci závodu Grand Prix, na dráze, kterou budou sdílet společně s jezdci Mistrovství světa a na které budou moci využít veškerou strukturu, včetně stupňů pro vítěze.“

 

 

Další články sekce