KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Novinky z Magny Cours

Text: Stargater, Foto: moto-racing
Novinky z Magny Cours
04.10.2009
 

Dočkáme se dvou zajímavých přestupů..

Prvním angažmá se týká Chrise Vermeulena, který v Estorilu poměrně překvapivě podepsal přímo s ředitelem závodního oddělení Kawasaki, panem Yodou, dvouletý kontrakt. Chris bude jezdit za tým Paula Birda, kde mu bude týmového kolegu s největší pravděpodobností dělat někdo z dvojice Byrne / Sykes. Kawasaki připravuje nový motocykl, který se již v Japonsku testuje, a chce pokračovat v letos nastoleném trendu odlepení se ode dna výsledkové listiny.

 

Další novinkou je přestup Leona Haslama k továrnímu týmu Suzuki, který vede Francis Batta. Ještě není nic podpsané, ale jde téměř o jistou věc. Suzuki potřebuje dobré výsledky jako sůl a dvojice Neukirchner - Haslam je rozhodně schopna je zajistit. Bohužel stále není jisté, jak brzo se dá Max do pořádku. Další vyšetření absolvuje v Belgii, ale již teď je jasné, že rekonvalescence nejde podle plánu. Pesimistické odhady hovoří dokonce o dalším půlroce léčení.

 Nabízí se otázka, co bude s Yukiem Kagayamou. Francis Batta jej už ve svém týmu nechce a velký zájem je o něj v Britském superbikovém šampionátu, kde dříve exceloval. Mluví se o týmu Worx Crescent Suzuki, kde by jezdil po boku Silvaina Guintoliho a další možností je formace Relentless Suzuki by TAS, kde by nahradil Atushi Watanabeho.

 

Kolotoč se nám pěkně roztáčí..

Další články sekce