KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nový job pro Alexe Hofmanna

Text: Jiří Mikšík, Foto: Pramac Ducati
29.10.2008
 

Druhým jezdcem Aprilie v superbicích se celkem překvapivě stal japonský ex-pilot MotoGP Shinya Nakano. A dosavadní testovací jezdec Němec Alex Hofmann se po svém nešťastném zranění při švýcarském mistrovství v Supermotu stal komentátorem DSF pro Grand Prix. Takže rozhodně neuškodí, podívat se na to, jak bude tento německý satelitní sportovní kanál závody Grand Prix přenášet, tedy v jakém rozsahu, vždyť celá řada našich čtenářů si DSF doma může určitě naladit, nebo už ho dokonce má.

A co to tedy znamená v praxi?

Zatímco v komentátorském křesle bude sedět známý Edgar Mielke, tak Alex společně s kameramanem bude chodit po boxech a po gridu. Hofmann, který plynně vládne pěti jazyky, bude tedy LIVE a k tomu ještě velmi odborně komentovat všechny závdoy Grand Prix. A v jakém rozsahu?

Připravil jsem pro Vás základní informace o přenosech DSF:

1) Páteční tréninky budou ze zkráceného záznamu vysílány večer.

2) Sobotní kvalifikační tréninky všech kubatůr budou vysílány LIVE, tedy od 13 hodin.

3) Problém je ovšem s nedělí. Od 11 do 13 hodin vysílá DSF svou Talkshow "Doppelpass", jeden z nejsledovanějších německých sportovních pořadů vůbec. Takže údajně by měly být během tohoto fotbalového "kulatého" stolu pravidelné vstupy ze závodů 125 a 250 ccm. A po skončení kubatury MotoGP budou třídy 125 a 250 v plném rozsahu odvysílány ze záznamu.

4) Královská třída MotoGP se bude vysílat pochopitelně v plném rozsahu a v reálném čase.

5) A stejně tak všechny zámořské závody, stejně jako sobotní závody (např. Assen) budou ve všech kubatůrách vysílány LIVE, a dále rovněž v časovém období, kdy se v Německu nebude hrát Bundesliga, tedy o fotbalových prázdninách.

A tak jen pro úplnost: DSF má s Dornou podpesanou smlouvu na 3 roky.


Další články sekce