KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nový povrch za 150 milionů zvýší bezpečnost jezdců

Tisková zpráva Automotodromu Brno
Nový povrch za 150 milionů zvýší bezpečnost jezdců
15.02.2008
 

Ze závodní dráhy Masarykova okruhu je v těchto dnech odstraňován starý asfaltový povrch. Do poloviny května proběhne ještě pokládka recyklovaného podkladu a dvou nových asfaltových vrstev. Opravu závodní dráhy si vyžádaly přísné bezpečnostní předpisy Mezinárodní motocyklové federace.

„Celkové náklady na opravu povrchu dráhy se vyšplhají až ke 150 milionům korun. Po opravě bude trať odpovídat všem bezpečnostním požadavkům, které na nás Mezinárodní motocyklová federace klade. Pokud bychom opravu dráhy neprovedli, brněnský podnik Mistrovství světa silničních motocyklů by byl ohrožen,“ uvedla výkonná ředitelka společnosti Automotodrom Brno, Ivana Ulmanová.

 

„Na trati je několik míst, která již nevyhovují požadavkům zejména třídy MotoGP. Jedná se především o první, čtvrtou, desátou, jedenáctou a dvanáctou zatáčku, kde je zvlnění povrchu tak velké, že při vysokých rychlostech nejsou tyto úseky pro jezdce zcela bezpečné,“ dodal sportovní ředitel okruhu, Miroslav Bartoš.

 

Práce na opravě závodního povrchu začaly v úterý 12.února 2008. V současné době probíhá odstraňování staré asfaltové vrstvy, během příštího týdne začne pokládka recyklátu. Pokládka dvou finálních asfaltových vrstev je plánována na přelom měsíců dubna a května.

 

„Povrch bude vznikat podle speciální receptury, která byla konzultována se zástupci brněnského Automotodromu, projektantem i speciální poradenskou organizací, která je v této oblasti činná,“ upřesnil jednatel stavební společnosti Kirchhoff Silnice, Richard Ulrych. Po položení finální vrstvy proběhne ještě vysokotlaké mytí vodou, které zbaví nový povrch kluzkosti. Z bezpečnostních důvodů budou první dva týdny po otevření jezdit na opravené trati Masarykova okruhu pouze automobily.

 

 

Další články sekce