KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Nový Spencer?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Yamaha Racing
13.11.2008
 

Legendární číslo 19, tedy to které vozil Freddie Spencer na své Hondě, je znovu tady. A pojede je opět Američan, tedy Ben Spies v šampionátu superbiků.

Se jménem Bena Spiese přichází v roce 2009 vedle Shinya Nakana další nové velké jméno do mistrovství superbiků. Trojnásobný americký mistr superbiků jel letos na divokou kartu závody MotoGP v Laguna Seca a Indianapolis a zajel zde 8. a 6. místo, přičemž na okruhu Indy byl v cíli jasně lepší, než oba dva stabilní piloti týmu Rizla-Suzuki Chris Vermeulen (9.) a Loris Capirossi (16.). 

Jeho angažování v týmu Yamaha Italia je pro 24-letého Američana velkou výzvou: "Je to pro mě úplně nová planeta", říká Ben Spies.

"Nejsem sice věřící, ale toto číslo "19" hraje a hrálo v mém životě vždy nějakou roli. "19" je například mé poslední dvoučíslí na poznávací značce mého motorhome. Je to také oblíbené číslo mé ex-přítelkyně, takže mě s ní stále spojuje a já s ní vycházím stále velmi dobře", vysvětluje dále americký mistr superbiků.

"V Portimao jsem byl opravdu fascinován, když tam testoval R1 Michael Schumacher. Mluvil jsem s ním a také ho pozoroval na dráze. A i když se Michael nedokáže přiblížit časově těm nejlepším, tak přesně ví, co dělá. A jak dokázal technikům popsat telemetrii, pneumatiky a jízdu vůbec, to bylo něco neopakovatelného", říká dále Američan, který si jako své nové bydliště zvolil dům u jezera Comer.


 


Další články sekce