KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. května do 28. května 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

O víkendu na motoskijöring

Tisková zpráva Motosport Chýnov
O víkendu na motoskijöring
07.01.2010
 

Tisková zpráva k úvodním dvěma závodům Mistrovství ČR v motoskijöringu ORION SHIVA KTM CUP 2010 v Radeníně 9.1.2010 a v Rodné 10.1.2010.

O tomto víkendu se na jihu Čech uskuteční poprvé v historii Mistrovství české republiky v motoskijöringu. Premiéru přivítá v sobotu Radenín (u Chýnova)  a hned v neděli se uskuteční druhý závod desetidílného seriálu v Rodné (u Mladé Vožice). Organizátorem obou klání je Motosport Chýnov. Dosud se totiž Mistrovství ČR jezdilo ve své dvanáctileté historii vesměs ve východních Čechách a na severní Moravě. Ale právě také na Táborsku má tato sportovní disciplína svou dlouhou tradici. Tendence spojit své zkušenosti a také jezdecké portfolio však vznikla až po loňské zimě.

Na startu nebudou o víkendu pochopitelně chybět Ti největší favorité. Obhajovat titul Mistrů ČR přijedou Josef Sládek s lyžařem Petrem Čížkem, konkurencí jim budou jejich rivalové bratři Šrolerové. Z Litomyšle dorazí i motoskijöringový matador Bohuslav Svatoš (historicky nejúspěšnější závodník v této disciplíně u nás) se svým lyžařem Josefem Furárem. Diváky jistě potěší i účast Jana Froňka, který letos neodletěl na Dakar a představí se tak v domácím motoskijöringovém šampionátu. Lyžovat mu bude Petr Fajkoš.

Na steč s touto konkurencí však už dychtivě čekají i jihočeské posádky! Vítěz loňského ročníku jihočeského poháru Martin Kočí z Mladé Vožice se svým lyžařem Janem Zídkem jistě nebudou chtít dělat před téměř domácím publikem křoví. To samé též platí o tandemu Radek Bareš – Jan Klejma z Motoclubu Milevsko, kteří mají  v této disciplině dokonce zahraniční zkušenosti. Za domácí Motosport Chýnov pak nastoupí hned tři posádky v čele s největšími jihočeskými motoskijöringovými matadory Jiřím Hrobským s lyžařem Janem Jouzou. Tato dvojice v minulosti mnohokrát vyhrála Jihočeský pohár a i když jim je dohromady již přes 100 let a pilota Jiřího doprovází stále nějaká zranění, budou chtít své zkušenosti jistě náležitě prodat. Dále se představí Vít Vitouš s Petrem Kunkalem. Ti mají zase z minulosti jako jediní Jihočeši zkušenosti právě z MČR. Zajímavou dvojící, i když motoskijöringově nováčkovskou, bude juniorský reprezentant v enduru Václav Malkus, který za sebou bude mít na laně loňského motokrosového mistra ČR juniorských dvoutaktů Víta Žižku. Jistě se ale najdou i další tandemy, ať už odkudkoli, které mohou příjemně překvapit!

Situace se sněhem několik dní před termíny závodů sice není úplně optimální, jak v Radeníně tak v Rodné ho není ani 10cm, všechny meteorologické předpovědi však hlásí na celém území ČR vydatné sněhové srážky již od pátku a hlavně po celý víkend. Profil obou tratí se připravuje ze stávající sněhové zásoby a organizátoři pevně doufají, že se předpovědi počasí naplní a tedy že ještě nějaká ta kýžená bílá hmota před závody z nebe spadne. Přesto je potřeba sledovat stránky www.motosportchynov.cz, kde je dvakrát denně aktualizován stav příprav obou závodů.

Tréninky začínají oba dny v 10:30 hod., začátek závodu je naplánován na 12:30 hod.

Nejenom za sebe, ale i za spolupořádající organizace Obec Radenín a SDH Rodná zvu srdečně všechny příznivce tohoto adrenalinového sportu tento víkend na špičkovou podívanou!

Evžen Zadražil
ředitel závodu


Další články sekce