KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. května do 29. květen 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Oba jezdci Intermota na bodech

Tisková zpráva týmu Intermoto Czech
Oba jezdci Intermota na bodech
06.10.2009
 

S velmi dobrým pocitem se ze země galského kohouta vrací tým KL Intermoto. Tři z jeho čtyř jezdců dokázali bodovat. Ve čtvrtek se tým dohodl s Massimem Roccolim na prodloužení spolupráce i na rok 2010 a došlo také k podepsání smlouvy.

Vlastní závod byl velice dramatický. Massima zdržel po startu jeho krajan Pirro, který start pokazil. Cílem prvního kola tedy italský jezdec projel jako dvanáctý. Postupně se ale propracoval až na konečnou osmou pozici. V závěru ho zezadu ohrožoval Matt Lagrive, Massimo ale situaci zvládl s přehledem a svoji pozici uhájil. Také Olivier Four postupoval ze zadních příček. Z 16. místa po prvním kole se dostal až na pozici jedenáctou, o kterou ho ale v závěru připravil Pirro. Dvě kola před koncem havarovalo několik jezdců, mezi nimi i Olivier, na oleji unikajicím z motocyklu Venemana. Závod tak byl předčasně ukončen a byly započítány výsledky posledního dokončeného kola. Oba jezdci si stěžovali, že jim kvůli zvyšující se teplotě ovzduší v průběhu závodu trochu klouzalo zadní kolo. Olivier musel navíc startovat s náhradním motocyklem, protože u svého prvního zničil motor v kvalifikaci. Přesto byl s jeho přípravou velice spokojen. On i Massimo vyjádřili spokojenost se zvoleným set-upem, který jim dovolil v závodě postupovat vpřed startovním polem.

Joska Kubíček, manažer týmu:
„Odjíždíme z Francie velice spokojeni. Po Massimově třetím místě z Misana a čtvrtém na Nürburgringu je to náš třetí nejlepší letošní bodový úspěch. Máme už s jistotou zajištěnu osmou pozici v hodnocení týmů. Nyní chceme sezónu důstojně zakončit v Portugalsku.“

Ve třídě Superstock 600 předvedl na domácí půdě Randy Pagaud letošní nejlepší výsledek v této třídě pro tým KL Intermoto, když po bojovném výkonu skončil desátý. David Látr cíl závodu neviděl, když mu doslova v posledních metrech explodoval motor.


Další články sekce