KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Obě Suzuki v San Diegu na pódiu

Tisková zpráva Suzuki
Obě Suzuki v San Diegu na pódiu
16.02.2009
 

Oba jezdci továrny Suzuki se v kalifornském San Diegu dostali na pódium supercrosových závodů, Reed byl druhý v silnějších 450cc, Dungey vyhrál závod 250cc.

Ryan Dungey (na obrázku), jezdec továrního Rockstar Makita Suzuki Teamu, zvítězil v sobotním závodě AMA Supercross Lites a znovu se tak dostal do čela tohoto šampionátu západního pobřeží USA. Dungey po startu závodu v kalifornském San Diegu sice šel na čelo, nicméně prémii za holeshot získal Ryan Morais, z týmu Kawasaki. Ovšem Dungey se velmi brzo přes svého soupeře dostal. Své vedení si následně bezpečně uhlídal a i proto před sedmitýdenní pauzou má na čele šampionátu dvoubodový náskok.

„Jsem velmi spokojený,“ říkal po závodě v San Diegu Ryan Dungey. „Myslím, že jsem jel od startu až do konce velmi dobrý závod. Někdy dostanete příležitost, kterou jednoduše musíte využít, takovou příležitost jsem myslím právě dnes dostal. Chtěl bych za všechno poděkovat mému týmu.“

V hlavním závodě večera, tedy společném šampionátu této planety a amerického státu, hájil Australan Chad Reed svou vedoucí pozici v celkové klasifikaci. To se mu nakonec nepodařilo, když po druhém místě v závodě je i na stejné pozici celkového pořadí, kde má shodně bodů jako nyní vedoucí James Stewart.

„Měl jsem dnes dobrý start, ale pak jsem nejel dost rychle,“ říká Chad Reed. „James jel naprosto skvělý závod. Chtěl bych poděkovat týmu, že byl celý de semnou trpělivý. San Diego bylo opět ke mně velmi dobré, jsem rád, že jsem dokázal dojet na druhém místě.“

Michael Byrne, další jezdec továrního týmu Suzuki, se po svém zranění vrátil osmým místem. Mike Alessi dokázal využít skvělý start, jenž proměnil v peněžní prémii za holeshot, závod poté zakončil šestou pozicí.


Další články sekce