KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Obtížná kvalifikace pro Rossiho

Tisková zpráva Fiat Yamaha Teamu
Obtížná kvalifikace pro Rossiho
07.06.2008
 

Až deváté místo v kvalifikaci postaví Itala Valentina Rossiho na konec třetí řady.

Přesný opak loňské kvalifikace zaznamenal dnes Valentino Rossi ve španělské Barceloně, kde na okruhu v Montmelo pokračuje letošní Mistrovství světa. Zatímco vloni Ital dominoval a zvítězil, letos to pro něj bylo velké trápení s problémy při nájezdech do zatáček, kde Valentino Rossi nedokáže vyprodukovat potřebnou rychlost.

 

Valentino Rossi:

“Tak to pro nás byla hodně špatná kvalifikace. Měli jsme mnoho problémů a nyní budeme bohužel startovat až ze třetí řady, což je nejhorší kvalifikační výsledek této sezony. Pokusili jsme se zlepšit nastavení, ale stále jsme nedokázali vyřešit hlavní problém, což je dostatečná rychlost při nájezdech do zatáček. Nyní musíme celé odpoledne pracovat na změně nastavení a pak doufat, že se vše zítra projeví zlepšením. 25 kol bude hodně obtížných, ale pokusíme se přijít s nějakým plánem a pak i dokázat získat v prvních zatáčkách co nejvíce pozic. Pokud se nám trochu podaří zlepšit motorku a můj pocit z jízdy, pak se můžeme pokusit zítra něco vyprodukovat. Musíme počkat a uvidíme.“

 

Mezitím v dobré rekonvalescenci pokračuje druhý z jezdců Fiat Yamahy Jorge Lorenzo. Dle informací z nemocnice se Lorenzovi na sto procent vrátila paměť. V nemocnici nicméně zůstane minimálně dalších 24 hodin. Zítra odpoledne se pak rozhodne, zda bude Lorenzo potřebovat transplantaci tkáně na jeho obroušené prsty pravé ruky.

 

 

Další články sekce