KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Odchodem do MotoGP udělal Toseland chybu, míní Corser

Text: kast, Foto: Petr Štola
Odchodem do MotoGP udělal Toseland chybu, míní Corser
11.12.2009
 

Zkušený jezdec a současně pilot motocyklu BMW ve třídě Superbike hodnotí předloňský přestup Toselanda do královské kubatury MotoGP.

Dvojnásobný mistr světa třídy Superbike Australan Troy Corser se domnívá, že James Toseland udělal velkou chybu, když před dvěma lety, po získání tiulu mistra světa, opustil světové superbiky a vydal se na štaci do královské kubatury MotoGP. Nyní se po nevydařené sezoně u týmu Tech 3 Yamaha vrací zpět do WSBK a zaujme místo po Benu Spiesovi v továrním týmu Sterilgarda Yamaha.

“Myslím, že teď už ví, že nikdy neměl odcházet do šampionátu MotoGP,“ řekl Troy Corser a dále pokračuje. „Měl zůstat tam, kde byl, mohl třeba titul získat vícekrát. Víte, každý jezdec má jinou představu o tom, co je pro něj nejlepší, jenže někdy je uplně nejlepší spokojit se s tím, co je. Nejdůležitější je si závody užívat, a to nyní James bude. On bude znovu vítězit a závody ho budou opět bavit. Zažil jsem s ním skvělé souboje a věřím, že když nyní přichází do továrního týmu, že bude velice konkurenceschopný. Příští rok bude mít velkou šanci získat svůj třetí titul. Bude pod velkým tlakem, ale on je ta no zvyklý. Čím více bude konkurenceschopných jezdců, tím lepší bude příští rok. Je tu tak deset až patnáct jezdců, kteří mají na to bojovat o vítězství a já se rád těchto bojů zúčastním.“


Další články sekce