KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Odposlechnuto v Imole...

Text a foto: Petr Štola
Odposlechnuto v Imole...
28.09.2009
 

Několik zajímavostí, které kolovaly paddockem okruhu Enza a Dina Ferrari v Imole.

Crutchlow do Moto2 nepojdu
S definitivní platností padla možnost startu lídra světového šampionátu Superstocků v novém seriálu Moto2. Cal Crutchlow musí dodržet podmínky jeho aktuální smlouvy s továrnou Yamaha, což znamená, že musí dodržet dvouletý kontrakt, jenž bude po letošní sezoně v polovině. Yamaha ruší svůj tým v supersportech, takže Brit v příštím roce pojede na továrním superbiku, kde by mu měl s největší pravděpodobností dělat týmového kolegu z MotoGP navrátivší James Toseland (což logicky znamená, že Ben Spies směřuje do týmu Monster Yamaha Tech 3).

Tom Sykes do Suzuki Alstare
Velmi nahlas se začíná mluvit o transferu britského jezdce Toma Sykese do továrního týmu Suzuki Alstare, kde by měl Sykes jezdit v roce 2010.

Garry McCoy nadále u Triumphu?
V podstatě je celá tato záležitost v rukou australského jezdce, který dostal od týmu BE-1 nabídku i pro sezonu 2010. Garry zatím váhá. Nevím jaké má další možnosti, ale z týmu unikla zpráva, že Garry chce záruky, že stroj pro sezonu 2010 bude daleko konkurenceschopnější.

Superbike nebo superstock?
Co je vlastně Aprilia v poháru superstocků za motocykl? Taková otázka putovala po paddocku okruhu po jejich diskvalifikaci ze závodu STK 1000. Samozřejmě že se jedná o superstock, a právě proto přišla ona diskvalifikace, která byla za použití titanových šroubů, což je v této třídě zakázané.

Zedník Bayliss pomýšlí na návrat
Troy Bayliss sice již nezávodí, ale v Imole byl. Rozdával úsměvy na všechny strany, převzal ocenění, ale i přiblížil svůj současný život: „Stavím doma v Austrálii garáž, kam si chci dát všechny moje auta a motorky,“ říkal Bayliss a dodal, že pokud by se měl vrátit do sedla závodní motorky, tak jen na takovou, která by měla na vítězství v závodě a jen na domácím okruhu v Austrálii, ale... „Mám hodně práce a nemůžu často létat do Evropy, ale pokud by přišla výzva pro Austrálii, tak rozhodně je zde možnost tuto výzvy přijmout. Každopádně, když jsem doma, tak o závodění nepřemýšlím, ale jakmile přijedu do Evropy, tak se mi hned chce vrátit k závodění. Nevím co se stane, ale můžu být připraven během tří nebo čtyř týdnů.“ .... a my jen dodáme – takže Valentino, si na řadě...Kompletní fotogalerii naleznete Z D E .......


Další články sekce