KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Okruh odstartuje další náročnou sezónu

Tisková zpráva Autodromu Most
Okruh odstartuje další náročnou sezónu
30.01.2008
 

Závodní okruh pod mosteckým hradem Hněvín připravuje i pro sezónu 2008 klasický program naplněný atraktivními motoristickými víkendy.

Především start sezóny bude ovšem náročnější, než v jiných letech. Chystá se totiž celá řada rekonstrukčních prací, mimo jiné výměna povrchu na podstatné části závodní dráhy.

 

„V předběžném kalendáři závodů je opět sedm zajímavých podniků, mezi kterými nechybí například švýcarský okruhový šampionát, domácí mistrovství, ale ani Mistrovství Evropy motocyklů a tradiční vrchol sezóny, evropský šampionát tahačů. České okruhové mistrovství bude opět zajímavější, než loni, protože podle informací z jednotlivých týmů přibudou nová atraktivní auta a jezdit bude ještě víc speciálů specifikace DTM,“ řekl sportovní ředitel Autodromu Most, Michal Marek.

 

Generální ředitel a místopředseda představenstva Autodromu Most a.s., ing. Pavel Hanka doplnil, že na jaře bude muset okruh před technickými komisaři FIA obhájit homologaci typu B, které bude končit dvouletá platnost. „Naplánovali jsme i proto na letošní jaro významný zásah, výměnu povrchu dráhy na převážné většině okruhu. Nový koberec bude položen v celém profilu, ovšem mimo cílové rovinky. Ta přijde na řadu společně s dalšími úpravami v příštích letech,“ vysvětlil generální ředitel. „Bezpečnostní předpisy a technické požadavky mezinárodních sportovních autorit se neustále zpřísňují a naše záměry s jejich představiteli průběžně konzultujeme. Nový povrch trati bude proto splňovat všechny požadované parametry. Start prací bude pochopitelně závislý na povětrnostních podmínkách, ale předběžně je naplánovaný na přelom března a dubna,“ dodal Hanka.

 

 

Další články sekce