KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Okruh Silverstone představil změny

Foto: Silverstone Circuit
Okruh Silverstone představil změny
19.02.2009
 

Závod Grand Prix Británie na okruhu Silverstone nutí majitelé k rozsáhlým rekonstrukcím.

Britský okruh Silverstone představil své plány v oblasti úpravy dráhy a zázemí v návaznosti na pořádání silničního Grand Prix v roce 2010. Rekonstrukce okruhu si vyžádá náklady pěti milionů Liber a přinese několik změn v současném kurzu formulového okruhu (mimochodem, od roku 2010 se Formule 1 stěhuje právě do Doningtonu). Odklon z okruhu pro F1 bude těsně před šikanou Abbey a povede směrem k zatáčkám Becketts, kde se ostrou levotočivou zatáčkou Arrowhead napojí na „National Circuit“. Z okruhu bude ovšem odstraněná patrně jedna z nejzajímavějších zatáček, kterou motocykly na tomto okruhu používaly, tedy pověstná a velmi úzká, cílová šikana Woodcote. Rekonstrukce okruhu přinese také vybudování diváckých tribun, které budou především v nové části pasáže Becketts. Pro závody MotoGP budou upravené také zatáčky v oblasti Chapel and Club.

„Nově upravená část Arrowhead, uvnitř sekce Becketts, bude významným místem okruhu,“ říká Richard Phillips, generální ředitel okruhu Silverstone. „Rychlá rovinka zakončená ostrou zatáčkou, bude místem, které poskytne mnoho příležitostí k předjíždění a to bude pro diváky skutečná lahůdka. Kolem zatáčky postavíme nové tribuny, ze kterých bude fantastický pohled. Nové rozvržení také umožní divákům snadněji měnit své místa a tím vše více zatraktivní. Odezva od jezdců bude pozitivní. Zmizí šikana Woodcote a změní se několik dalších sekcí, což dá více příležitostí předjíždět.ů

Změny okruhu, které se dělají kvůli závodům MotoGP, nebudou mít vliv na další používání původního formulového okruhu, který tak bude použitelný k dalším závodům.


Další články sekce