KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra Ježek opět v top ten

Tisková zpráva Ondry Ježka
Ondra Ježek opět v top ten
07.09.2009
 

Další umístění v elitní desítce má na svém kontě motocyklový závodník Ondřej Ježek. Při sedmém podniku světového poháru FIM Superstock 1000, konaném na německém Nürburgringu, obsadil 8. místo.

Na Nürburgring odjížděl Ondřej Ježek po pětitýdenní závodní pauze dobře naladěn neb tento slavný německý okruh dobře zná z loňské sezóny, kdy zde startoval v rámci mezinárodního mistrovství Německa IDM. Co se týče počasí, pohoří Eifel opět nezklamalo. Již od čtvrtka bičoval okruh studený vítr s deštěm. Teplota se po poledni jen lehce přehoupla přes 10 stupňů. Páteční volný trénink se jel v hustém dešti. Ondra skončil jedenáctý, když v průběhu tréninku lehce upadl. Chuť si spravil ve druhém volném tréninku tentokrát již na suchu v sobotu ráno čtvrtým místem. Před odpolední kvalifikací vykouklo sluníčko, takže tým připravil nastavení Ondrova motocyklu na sucho. Ovšem chyba lávky! S přepnutím semaforu z červené na zelenou začaly padat první dešťové kapky. Následovala rychlá výměna pneumatik za mokré. Přeháňka se přehnala a zbytek kvalifikace se odjel na osychající trati. V této loterii se Ondrovi podařilo vylosovat osmé místo na startovním roštu. Druhá řada znamenala solidní základ pro nedělní závod. V chladném ale slunečném počasí Ondra skvěle odstartoval do závodu.V průběhu kola však pár pozic opět ztratil a usadil se na desátém místě. V polovině závodu byl již sedmý. Zvládnutý highsider ve druhé polovině závodu jej stál jednu pozici. I když se v závěru posledního kola pokusil zaútočit na před ním jedoucího Antonelliho, zůstal na cílové čáře o 0,24s za sedmým místem.V průběžném pořadí si Ondra pojistil 7. místo. Na pátého Barriera a šestého Berettu ztrácí 11 resp. 10 bodů.

Ondřej Ježek:
„Do Německa jsem odjížděl s cílem zaútočit na nejlepší pětku. Ze čtvrtého místa ve volném sobotním tréninku jsem měl radost. Jen byla škoda pádu, který přišel v posledních minutách tréninku. Když začalo před kvalifikací pršet, vzpomněl jsem si na situaci z Doningtonu. S týmem jsme udělali vše pro to, aby se tato politováníhodná situace neopakovala. Osychající trať je vždycky loterie, proto jsem byl s osmým místem spokojen. Start do závodu mi vyšel skvěle. Poté bylo důležité dobře projet první trojici zatáček a neztratit pozice. To se podařilo. Bohužel jsem se při závodě necítil úplně fit a skupina bojující o čtvrté místo mi ujela. V polovině závodu jsem udělal několik chyb a dostal se přede mě Antonelli. V posledním kole jsem si ho najel do posledního esíčka, ale už jsem neměl na předjetí dostatek místa. Výsledek z tohoto závodu mohl být určitě lepší, ale z osmého místa zklamaný rozhodně nejsem. Tým celý víkend pracoval na jedničku a chtěl bych mu touto cestou poděkovat. Do konce sezóny zbývají tři závody a do té doby může stát cokoli. O páté místo se ještě poperu.“


Další články sekce