KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra Ježek připraven na závod

Text a foto: Petr Štola
Ondra Ježek připraven na závod
20.06.2009
 

Ondřej Ježek, jezdec týmu MS Racing, získal v kvalifikaci 14. pozici. Na startu zítřejšího závodu tak bude stát ve 4. řadě.

Dva tréninkové dny zakončené kvalifikačním bojem, absolvoval kuřimský jezdec Ondřej Ježek, který na italském okruhu Misano World Circuit nastoupil ke 4. závodu poháru FIM Superstock 1000. Přestože Ondra ještě na nové variantě okruhu nejel, počínal si v 41členém poli jezdců velmi zkušeně. Poté, co svým časem 1:40,719 zaostal za nejrychlejším Simeonem pouze o 1,390 sekundy, vybojoval 14. startovní pozici.

Ondřej Ježek:
„Do Misana jsem jel s pocitem, že nevím co mě čeká. Nikdy jsem novou variantu tohoto okruhu nejel. Musím ale říct, že se mi líbí a docela rychle jsem si ho zažil. V pátek jsem byl ve volném tréninku 11. s relativně malou ztrátou na prvního, což předčilo moje očekávání. Dnešní ráno bylo docela bláznivé. Pršelo, pak to oschlo, takže se toho moc nevyzkoušelo.
Kvalifikaci hodnotím ze svého pohledu kladně. Dobře se nám podařilo nastavit podvozek. Sice jsem až 14., na druhou stranu se mi podařilo zajet čas, který jsem chtěl a ztráta na první pětku je minimální.“


Další články sekce