KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra se drží v Top 10

Text: Jiří Mikšík, Foto: Marek Paulíček
Ondra se drží v Top 10
28.04.2009
 

Druhým podnikem pokračoval Světový pohár FIM třídy Superstock 1000 v nizozemském Assenu. Jezdec jihočeského týmu MS Racing, Ondřej Ježek z Kuřimi u Brna, si odtud odváží 3 body za 13. místo. Což ale také znamená, že se brněnský student bez problémů drží v Top 10 celkové klasifikace litrových stocků, tedy na 8. místě se ziskem 12 bodů.

Již páteční odpolední volný trénink naznačil, že situace na nizozemském okruhu v Assenu nebude pro Ondru tak jednoduchá jako před třemi týdny ve Valencii. Zatímco ve Valencii absolvoval tým předsezónní testy, do Assenu se Ondra vracel po třech letech a navíc to tehdy v jeho nejlepší sezóně byl nejhorší výsledek (12. místo), či-li vzpomínky nic moc... Ale pojďme rychle do reality uplynulého víkendu.

První volný trénink sloužil především k nalezení a naučení optimální stopy a nastavení motocyklu. Velká smůla přišla v sobotu, kdy motor jeho Hondy vypověděl již ve druhém kole ranního volného tréninku poslušnost.

A tak náš jezdec doslova ztratil drahocenný čas!

V odpolední kvalifikaci si Ondra sice vylepšil své páteční maximum o 1,5 vteřiny, ale zajetý čas 1:43,719 stačil pouze na 19. místo, které znamenalo start až z 5. startovní řady.

Cíl do závodu byl tedy jasný. Dobře odstartovat a dojet na body. Start mu rozhodně nevyšel na jedničku, "Bodlinka" ztratil téměř pět míst, tedy prakticky celou další řadu. Během prvního kola však ztracené pozice získal zpět. V ofenzivně vedeném závodu se dokázal propracovat až na konečné 13. místo v cíli.

Do třetího podniku šampionátu, který se koná 8.-10.května v italské Monze, chce Ondra nejen zapracovat na fyzičce - počasí je příznivé a tak Ondrovi nic nebrání v tréninku na oblíbeném kole - a také dohonit nějaké resty ve škole, třeba matematiku.


Další články sekce