KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. srpna do 21. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondrova premiéra v Top ten !

Text: Jiří Mikšík, Foto: Bezbřich Nebojsa
Ondrova premiéra v Top ten !
06.04.2009
 

Na okruhu Ricarda Torma ve Valencii se konal úvodní podnik poháru FIM třídy Superstock 1000. Jediný český zástupce v této třídě, Ondřej Ježek z MS Racing týmu, do něj vkročil velmi úspěšně, když dokončil závod na skvělém 7. místě.

Závodní víkend Ondra zahájil výborným druhým místem ve volném tréninku.


V sobotu ráno zajel dokonce nejrychlejší čas z celého startovního pole, čímž potvrdil svoji formu z nedávného testování právě na tomto okruhu. Rozhodující kvalifikace byla poznamenána množstvím pádů a bohužel také jedním přerušením. Předem stanovená taktika tak vzala za své. V době, kdy Ondra přezul na nové pneumatiky a vyjel na tratˇ pokusit se zajet nejrychlejší čas, musel brát ohled na vyvěšené žluté vlajky. Přestože se nepodařilo zopakovat výborný čas z ranního volného tréninku, šesté místo v kvalifikaci bylo dobrým základem pro závod.

Nedělní program začal pro kuřimského jezdce velmi smolně. Ve warm upu nastaly nečekané problémy s elektronikou, které se do závodu bohužel nepodařilo odstranit. Ondra musel odjet celý závod bez elektronického řazení, což pro něj znamenalo určitou nevýhodu.Start do samotného závodu nebyl pro českého jezdce MS Racing týmu úplně ideální. Propadl se po prvních kolech až na 12.místo. Po velkých soubojích s Lorisem Bazem a Danielem Berettou se Ondrovi podařilo v cíli vybojovat 7. místo a získat tak prvních devět bodů do celkové klasifikace šampionátu.
Další články sekce