KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Oprava dráhy dokončena, sezóna startuje

Tisková zpráva Autodromu Most
Oprava dráhy dokončena, sezóna startuje
29.04.2008
 

V pondělí 28. dubna vyjely poprvé na opravené dvě třetiny mostecké trati závodní speciály. Úvodní testovací den využilo mnoho domácích i zahraničních jezdců a konalo se i první setkání účastníků atraktivního Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cupu. V mosteckém paddocku ještě probíhají další stavební úpravy, ale rekonstrukce povrchu trati už je dokončena a okruh má potvrzenou homologaci FIA a UEM.

V minulých dnech se v Mostě vystřídaly delegace bezpečnostních komisí nejvyšších sportovních autorit, bez jejichž posvěcení se neobejde žádný okruh na světě. "Jak zástupce Evropské motocyklové unie UEM Ap Ruitenbeek, tak i člen bezpečnostní komise Mezinárodní automobilové federace FIA, pan Uwe Frumolt, vyjádřili s novým povrchem trati a novými obrubníky spokojenost a prodloužili homologaci trati. Pro motocykly na dva roky, déle se totiž nedává, pro auta dokonce na tři roky," sdělil sportovní ředitel Autodromu Most Michal Marek. Vrátil se ještě k uplynulým týdnům, kdy zde probíhala generální rekonstrukce toho nejdůležitějšího, co každý okruh má, totiž závodní dráhy. "Po odfrézování starého povrchu se zrekonstruovaly odvodňovací systémy podél trati a kompletní obrubníky se zpevněnými zónami. FIA nám nařídila použití nových obrubníků, které mají v některých zatáčkách zabránit závodníkům zkracování trati. Pak se pokládal nový koberec ze speciální směsi a ve finále se nový povrch speciální technologií zdrsňoval na hodnotu předepsanou řády, pro představu zhruba na dvojnásobnou, než na normálních silnicích," dodal Marek.

 

Všichni účastníci pondělního testování si nový povrch velice pochvalovali. "Je to určitě rychlejší a jede se na tom skutečně krásně. Uvidíme jak se změní časy oproti loňsku," pochvaloval si například nestor Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cupu František Došek.

 

V Mostě se nyní budou střídat na testování automobily i motocykly. Během května se také odjedou dva úvodní podniky sezóny 2008. Ve dnech 9. - 11. května to bude švýcarské okruhové mistrovství, k němuž je mostecká trať pronajmuta. První podnik, který Autodrom Most pořádá, se pak odehraje o týden později, 16. - 18. května. Náplní Česká pojišťovna - Škoda Octavia Weekendu bude nejenom prestižní pohár, jehož jméno celý podnik nese, ale také kompletní domácí okruhový šampionát, v němž budou startovat i účastníci ze sousedního Polska.

 

 

Další články sekce