KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Oprava závodní dráhy probíhá dle harmonogramu

Tisková zpráva Automotodromu Brno
Oprava závodní dráhy probíhá dle harmonogramu
08.04.2008
 

Oprava závodní dráhy brněnského Automotodromu běží podle plánu. V současné době dokončuje stavební firma osazování obrubníků a odvodňovacích prvků. V prvním dubnovém týdnu navíc začala pokládka ložní vrstvy dráhy.

I přes proměnlivé počasí pokračuje oprava závodní dráhy Masarykova okruhu podle plánu. „Časový harmonogram pro jistotu počítal s možností dočasně zhoršeného počasí, zatím jsou ale klimatické podmínky příznivé, takže práce na dráze probíhají dokonce s týdenním předstihem,“ vysvětluje sportovní ředitel Automotodromu Brno, Miroslav Bartoš.

 

V současné době dokončuje stavební firma Kirchhoff osazování obrubníků a odvodňovacích prvků v jednotlivých zatáčkách závodní dráhy. Souběžně probíhá pokládka ložní asfaltové vrstvy, na kterou bude navazovat ještě vrstva obrusná.

 

Kromě samotné dráhy budou upraveny i prostory v jejím bezprostředním okolí. Nový povrch budou mít rovněž nájezdy na dráhu či některé parkovací plochy v areálu. Na přelomu dubna a května proběhne také úprava krajnic, osetí trávy a obnova horizontálního dopravního značení.

 

Slavnostní otevření opravené závodní dráhy proběhne v areálu Automotodromu Brno v neděli 18.května 2008. Pro automobilové fanoušky budou připraveny jízdy veřejnosti, nový povrch si budou moci vyzkoušet i kolečkoví bruslaři, kterým bude patřit nedělní podvečer.

 

 

Další články sekce