KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Oprava závodní dráhy začne již příští týden

Tisková zpráva Automotodromu Brno
Oprava závodní dráhy začne již příští týden
06.02.2008
 

Brno Plánovaná oprava povrchu závodní dráhy na Masarykově okruhu začne v pondělí 11.února 2008. Finální asfaltová vrstva bude položena na přelomu dubna a května. První závod letošní sezóny plánuje vedení okruhu již na polovinu května 2008.

Vedení společnosti Automotodrom Brno podepsalo smlouvu s firmou F.Kirchhoff Silnice s.r.o., jenž je součástí koncernu, který má zkušenosti s výstavbou či opravami letištních vzletových ploch, dálnic i závodních a testovacích okruhů. Opravu závodní dráhy podobnou té, která čeká brněnský okruh, prováděla firma Kirchhoff na německém Hockenheim Ringu.

Na Masarykův okruh dorazí již koncem tohoto týdne těžká technika. V pondělí 11.února 2008 začnou vlastní stavební práce na opravě nevyhovujícího povrchu závodní dráhy. Část odstraněného asfaltového materiálu bude recyklována a znovu použita jako podkladová vrstva, na kterou budou položeny ještě dvě nové asfaltové vrstvy.

Oprava závodního povrchu by měla trvat asi dva a půl měsíce. Při pokládání finálních vrstev asfaltu je potřeba teplota vzduchu kolem 15°C, proto je zakončení prací plánováno na přelom jarních měsíců dubna a května. Slavnostní otevření opravené dráhy proběhne v pátek 16.května 2008, kdy bude brněnský okruh hostit dvanáctihodinový závod automobilů.

„Nový Masarykův okruh letos slaví jednadvacáté narozeniny. Samozřejmě chceme, aby okruh do dalších let vstoupil důstojně a v plné síle, proto mu pořídíme nový kabát – nový závodní povrch,“ dodává výkonná ředitelka společnosti Automotodrom Brno, Ivana Ulmanová.

 


Další články sekce