KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Oranžová barva je na GP Číny nežádoucí

Text: Jiří Mikšík, Foto: KTM
Oranžová barva je na GP Číny nežádoucí
17.04.2008
 

To není vtip, to je bohužel současná čínská skutečnost. Tým KTM má mít údajně na příštím závodě Grand Prix Číny na okruhu v Šanghaji velké problémy se svou tradiční oranžovou barvou.

Oranžová je totiž barva tibetských mnichů. A ti nejsou zrovna příznivci současného čínského režimu, ba naopak. A tak se objevil velký problém, v jakých barvách budou smět být oblečeni při Grand Prix Číny všichni členové továrního týmu KTM z hornorakouského Mattighofenu? Všichni nezávislí experti na čínské otázky jsou si zajedno, při nejlepší vůli si nedovedou představit, že by 27 členů továrního týmu, který se stará o 6 oranžových motorek (2x Mika Kallio, 2x Hiroshi Aoyama - oba 250 cc a 2x Randy Krummenacher - 125 cc) mohlo být oblečeno v oranžovém. To by bylo chápáno jako sympatizace s Tibetem a současná vláda totalitní komunistické Číny by to asi těžko překousla. Žijeme sice ve 21. století a v době demokracie, ale Čína má bohužel svoje zákony.
"Oficielně jsem ještě nic takového neslyšel" říká na www.motorsport-aktuell.com  ředitel KTM Winfried Kerschhaggl. "Není také představitelné, že bychom takový příkaz dostali pár dní před odletem. Minimálně 12 měsíců před konáním závodů, bychom o takovém problému mohli diskutovat, ale takový zásah do naší firemmní politiky je jen těžko představitelný. Oranžová barva je přece naše identita, a my na celém světě vystupujeme jako tovární tým. Nedovedu si představit, že bychom nastoupili v Číně pouze v černé barvě."   

Další články sekce