KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

ParkinGO Series dostává podobu

Foto: Triumph
ParkinGO Series dostává podobu
04.12.2009
 

Nový šampionát, který se pojede v rámci vybraných WSBK víkendů, dostává svou konkrétní podobu.

Jak jsme vás již před více jak měsícem informovali, v rámci vybraných víkendů WSBK proběhnou závody nového šampionát, jenž dostal název ParkinGO Series (Informovali jsme Z D E ........). Tento šampionát dnes dostal první indicie své podoby.

Záštitu na šampionátem, jenž je podporován UEM a měl by se jet jako oficiální evropský šampionát, převzal Garry McCoy, první jezdec, který pro továrnu Triumph získal v její čtyřicetileté historii pódium ve světovém šampionátu. „Myslím, že ParkinGO Series je dobrá idea pro všechny, kteří milují závodění,“ říká King of Slide Garry McCoy.

A nyní k několika bodům k pořádání těchto závod:
Startovat v tomto šampionátu bude 24 jezdců.
Používat se budou pouze motocykly Triumph Street Triple 675 R
Závody se pojedou v rámci těchto víkendů WSBK: 11. dubna 2010 Valencia (SPA), 25. dubna 2010 Assen (NED), 9. května 2010 Monza (ITA), 27. června 2010 Misano (RSM), 11. července 2010 Brno (CZE), 1. srpna 2010 Donington (GBR), 5. září 2010 Nürburgring (GER)
Během závodního víkendu se pojedou dva kvalifikační tréninky, jeden v pátek a jeden v sobotu. Závod pak proběhne v neděli ve 14:30, před 2. superbikovým závodem.
Startovné do tohoto šampionátu zahrnuje půjčení stroje na závodní víkend, jeden testovací den, pneumatiky na tréninky a závody, v případě nutnosti jednu mokrou pneumatiku.
Pořadatel závodů bude mít na starosti dopravu motocyklů na závody, zajištění technické struktury a zajištění hospitality na závodech.
Vedle hospitality pro účastníky bude pořadatel šampionátu zajišťovat boxy vždy pro dva jezdce najednou (ve stanech 4x4 metry s potřebným vybavením).
Každý jezdec si může do svého týmu přibrat jednoho svého mechanika, či může požádat o technickou podporu pořadatele šampionátu.
Motocykly budou ve vlastnictví pořadatele šampionátu, který vždy mezi jednotlivými závody zajistí jejich případnou opravu, stejně jako zajistí případnou opravu a doplnění náhradních dílů během samotných závodních víkendů.
Ve startovném jsou také vstupní karty pro jezdce + 3 členy doprovodu.
Startovné – 27000 Eur (při zaplacení do 22. ledna 2010) a 30000 Eur při překročení tohoto data.
Startovat mohou jezdci ze všech zemí s licencí UEM.
Z jedné země bude přijato maximálně 6 jezdců
Přihlášení o divokou kartu musí proběhnout do 1. března 2010.
Vítěz celého šampionátu se zúčastní závodu Mistrovství světa Supersport v Magny Cours, kde bude startovat s továrním motocyklem Triumph Daytona 675, jako týmový kolega Garryho McCoye.


Další články sekce