KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Páteční ploché dráhy

Foto: Petr Štola
Páteční ploché dráhy
23.08.2009
 

V pátek se uskutečnily dva závody ploché dráhy, v Liberci se bojovalo o body do šampionátu tříčlenných družstev, v německém Hertingenu naopak nastoupil náš Zdeněk Schneiderwind ke 3. semifinále evropského šampionátu na travnaté dráze.

PČR tříčlenných družstev – Liberec
V sedmém kole šampionátu tříčlenných družstev triumfovali chlapci z Březolub, kteří tak zvýšili svůj náskok na čele celkové klasifikace.

1. AK Mitas Březolupy – 38
Martin Gavenda (1,-,3,3,2,2)  11
Ronny Weis (3,2,1,-,2,3) 11
Grzegorz Strozyk (3,2,3,2,3,3) 16

2. ZP Pardubice – 28
Tomáš Suchánek (3,3,3,3,1,3) 16
Jaroslav Petrák (1,2,2,2,0,3) 10
René Vidner (1,0,1,-) 2
Jaromír Otruba (0)  0

3. bm GRS Liberec – 25
Pavel Ondrašík (0,0,3,1,3,2)  9
Dariusz Lowicki (2,2,3,0,1,3) 11
Vladimír Višváder (1,2,2,0) 5

4. AK Slaný – 19
Roman Čejka (3,1,2,3,1,2,1) 13
Krzysztof Nowacki (2,2,0,1,0,1,0) 6

5. Markéta Praha – 10
Jakub Fencl (1,0,1,2,1,0) 5
Jaroslav Hladký (0,1,1,0,2,1) 5
Jiří Brummer (0,0,0,0) 0

Průběžné pořadí PČR tříčlenných družstev 2009:
1.- AK Mitas Březolupy – 32 (239)
2.- bm GRS Liberec – 22 (180)
3.- ZP Pardubice – 21 (155)
4.- Markéta Praha – 18 (146)
5.- AK Slaný – 12 (119)

ME na travnaté dráze – 3. semifinále (Hertingen, GER)
Náš Zdeněk Schneiderwind v základních rozjížďkách získal pouhé 3 body, což ho dostalo pouze do finále C, ze kterého se již pochopitelně dále nepostupuje. Náš zkušený jezdec je tak z dalších bojů vyřazen.

První čtyři jezdci po základních rozjížďkách postupovali do finále A, do kterého dále postoupili první dva jezdci z finále B. Celá šestice si to pak dala o vítěze závodu, nicméně všichni postupují do finále Mistrovství Evropy, které se jede příští týden.

  1.- Stephan Katt, GER (3,5,5,5) 18 + 1. ve finále A
  2.- Enrico Janoschka, GER (5,5,5,5) 20 + 2. ve finále A
  3.- Paul Hurry, GBR (4,5,4,5) 18 + 3. ve finále A
  4.- Christian Hülshorst, GER (2,4,1,3) 10 + 2. ve finále B + 4. ve finále A
  5.- Glen Philips, GBR (5,4,5,4) 18+ 5. ve finále A
  6.- Stephane Tressariu, FRA (1,4,4,4) 13 + 1. ve finále B + 6. ve finále A
--------------------------------------------
16.- Zdeněk Schneiderwind (2,1,0,0) 3 + 3. místo ve finále C


Další články sekce