KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Patrik Vostárek o Brands Hatch

Tisková zpráva Patrika Vostárka
05.08.2008
 

Patrik Vostárek se vrací k nedělnímu závodu Mistrovství Evropy Superstock 600, který na okruhu Brands Hatch po sestřelení nedokončil.

Na anglickém okruhu Brands Hatch u Londýna panovalo typické počasí. Denně snad dvacetkrát pršelo. Přesto se nám povedlo první kvalifikaci v pátek odjet na suchu a Patrik obsadil druhé místo. Sobotní druhá však byla za deště takže nám zůstala druhá pozice v první řadě.


Patrik Vostárek: „Startovat z první řady má nevýhodu že nevíte jak rychle se celé pole pohybuje. Jakmile to zjistíte, znamená to, že jsou již před vámi. Nejradši startuji z druhé řady a mohu tak reagovat včas. Zde se mi to stalo a z první zatáčky jsem odjížděl třetí, ovšem první kolo bylo moje, stejně tak jako další tři. Při nájezdu do poslední zatáčky pátého kola najednou pod kola mého stroje z boku zajel Dan Linfoot a odcestovali jsme společně do štěrku. Tím skončily naděje. Při sledování zbytku závodu za barierou se mi Dan omluvil, ale vysvětlil že do něj předem vrazil Lombois, takže taková řetězová reakce.“


To je sport, obzvláště motocyklový. Po tom, co jsme zažili loni, pouhá epizoda. Sezona končí až v Portimau. Příští týden bude Vosty testovat v Magny Cours Hondu 1000 Fireblade u teamu UP Racing, protože na tomto stroji pojede 13. - 14. září slavný závod Bol ´d Or - 24 hodin.


Další články sekce