KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Patrik Vostárek veze další body

Zdroj: Patrik Vostárek, foto: MPAfoto
Patrik Vostárek veze další body
01.07.2009
 

Další výborný závod absolvoval pražský jezdec Patrik Vostárek, který v britském Donington Parku dokončil závod třídy supersport na 12. místě.

V pátek ani v sobotu se nepodařilo pro Patrika nastavit stroj tak, aby byl konkurenceschopný a mohl v kvalifikaci vybojovat výhodnou pozici do závodu, 27. příčka je toho důkazem. Poslední šance zbyla na ranní warm up  těsně před závodem. Naštěstí odborník na tlumiče Tomasi našel správnou variantu nastavení.

Patrik Vostárek:
„Pro kvalifikaci se nepodařilo najít optimální nastavení, proto Tomy vymyslel a připravil nastavení jiné. A jak se ukázalo ve warmu up, nový set-up se povedl, podvozek při jízdě fungoval dobře a jelo se mi mnohem lépe než včera. Startoval jsem sice ze zadních řad, jenže start se mi povedl a po pár kolech i díky pádu několika kolegů, jedu na bodech za domácím borcem, který mě tím nechal nakouknout do tajů této tratě, které znají vždy právě jen domácí jezdci. Snažil jsem se ho předjet, ale na výjezdech ze zatáček mi ujížděl. Nakonec mám radost z dvanáctého místa a jen doufám, že ta veškerá smůla mě opouští, a že za měsíc v Brně budu moci pomýšlet na mnohem lepší umístění!  Děkuji všem, co mají podíl na mých úspěších a zároveň všechny fanoušky zvu na závody do Brna (25-26.7)“


Další články sekce