KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pawel Szkopek je spokojený

Text: P. Štola; foto archív P. Szkopka
Pawel Szkopek je spokojený
27.02.2009
 

Pawel Szkopek, jeden z nejlepších motocyklových závodníků Polska, je s výsledkem prvního dne na okruhu Phillip Island spokojený.

Jezdec česko-maďarské formace MS Factory Racing nejprve dokončil úvodní volný trénink na 19. pozici, když svůj nejlepší čas zanechal na hodnotě 1:37,071. V odpolední kvalifikaci se polský jezdec zlepšil o dvě desetiny, přesto s časem 1:36,972 skončil na 21. pozici výsledkové listiny. Polský závodník dnes sice řešil několik problémů, přesto dokázal bezmála o tři sekundy zlepšit svůj nejlepší čas, jenž na okruhu Phillip Island dosáhl v roce 2005, kdy zde startoval s Hondou královéhradeckého Intermota.

„S aklimatizací a posunem času jsem neměl sebemenší problémy,“ říká Pawel Szkopek jezdící nejen v česko-maďarském týmu, ale například i v české kombinéze firmy 4SR, s.r.o. „Před nedělním závodem jsem optimistický. Úspěchem budou v tomhle šampionátu každé body. Dnes jsem měl nějaké problémy s motorem, ale mechanici to do zítřka vyřeší. Konkurence v tomhle Mistrovství světa je fakt velká. Líta tady Turek Sofuoglu, či Francouz Foret. V dobré formě se tady zdá být Australan Garry McCoy, který okruh dokonale zná.“


Další články sekce