KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. února do 12. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pedrosa je již po operaci zraněné ruky

Text: Petr Štola; Foto: HondaProImages.com
Pedrosa je již po operaci zraněné ruky
24.01.2008
 

Španělský jezdec továrny Honda Daniel Pedrosa podstoupil včera operaci zranění, které si způsobil pádem během prvního dne testování v Sepangu.

Po vyšetření týmem odborníků v barcelonském USP Institut Universitari Dexeus, konstatoval Dr. Xavier Mir, jenž vede tým odborníků, který se nyní zabývá zdravotním stavem jezdce týmu Repsol Honda, že Pedrosa má zlomeninu záprstní kůstky na jeho pravé ruce se třemi středně dlouhými úlomky, které byly nalezeny nedaleko jeho zlomené záprstní kůstky.

Operace, které se včera Pedrosa podrobil, měla za cíl redukci zlomeniny, s jejím následným fixováním, ke kterému bylo použito sedm titanových šroubů. Dr. Mir po operaci konstatoval, že pokud se nevyskytnou komplikace, vrátí se do ruky Vicemistra světa MotoGP z roku 2007 všechny funkce během následujících 72 hodin.

„Kdy bude moci jezdec znovu začít trénovat a podstupovat jeho obvyklé sportovní aktivity, není v tuto chvíli známo,“ řekl po operaci Dr. Xavier Mir. „Většina pacientů potřebuje k zahojení tohoto zranění minimálně 6 týdnů, ale je až překvapivé, jak rychle se dokáží zotavit špičkoví sportovci.“

Pedrosu si tak můžeme zcela jistě vyškrtnout ze seznamu jezdců startujících v testech příští týden na australském Phillip Islandu, ale i z testů 5. – 7. února v Malajsii. Po Sepangu je plánované další testování MotoGP do Jerezu, kde se pojede 16. – 18. února a je otázkou, zda se při nich Pedrosa již objeví. Každopádně pokud nebudou komplikace, start MotoGP, jenž proběhne 9. března v Kataru, by měl stihnout. 


Další články sekce