KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pedrosa propuštěn z nemocnice

Foto: Repsol YPF
Pedrosa propuštěn z nemocnice
07.03.2009
 

Daniel Pedrosa byl propuštěn do domácího léčení, které by chtěl skončit ještě před prvním závodem MotoGP.

72 hodin po vstupu do nemocnice v Barceloně je Dani Pedrosa opět venku. Dnes v 9:30 hodin byl propuštěn do domácího léčení. Ihned po propuštění z nemocnice USP Institut Universitari Dexeus byla uspořádaná tisková konference, na které vedle hlavního chirurga Dr. Xaviera Mira, promluvil i samotný jezdec týmu Repsol Honda.

Jak  Dr. Mir, tak i Španěl Pedrosa mluvili o středeční operaci s pozitivní náladou, nicméně ani jeden neřekl datum, kdy by se mohl mladý jezdec vrátit do sedla motocyklu Honda RC 212V. Přibližně týden by měla trvat regenerace zraněné ruky, ovšem operace kolena si vyžádá delší dobu rekonvalescence. Minimálně tři týdny nesmí jezdec hýbat s novou, teprve poté může začít být kožní štěp namáhán.

Daniel Pedrosa:
„Nyní se cítím docela dobře. Když jsem přijel do Barcelony, nevypadalo koleno moc dobře, ale operace se podařila a já jsem nyní spokojen. Dnes ráno Dr. Ferreira udělal poslední kontrolu a já viděl, jak dobře se plastika hojí. Nyní si musím odpočinou, je to důležité pro zahojení této plastické operace. Po pár dnech ovšem začne rehabilitace. Asi bude zpočátku trochu komplikované získat zpět pořádnou sílu do kolena. Komplikované to bude i s mou rukou. Chci se tomu ovšem tvrdě věnovat a připravit se tak na Katar. Ovšem, zda jsem připraven usednou na motorku, uvidíme, až ten den přijde. Cíl je pokusit se připravit na první závod. V takovéto situaci se nedá vybírat, ale musíme prostě čekat a uvidíme, jestli to vše dopadne. Již jsem havaroval mnohokrát, vždy jsem se dokázal dostat zpět do dobré formy. Vrátím se na motorku, pokusím se, aby to bylo rychle. Před startem sezony mám nyní často problémy, ale není zde nic, jak se tomu vyhnout, musíte se udržovat v dobré výkonnosti.“


Další články sekce