KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pedrosova účast v Laguně stále nejistá

Info: Tisková zpráva Repsol YPF
Pedrosova účast v Laguně stále nejistá
14.07.2008
 

Dnes v 19:01 jsem obdržel tiskovou zprávu týmu Repsol Honda (resp. společnosti Repsol YPF), která se vyjadřuje k lékařské kontrole Daniela Pedrosy.

Španělský jezdec, který havaroval na konci cílové rovinky a ve velké rychlosti vrazil do ochranné bariéry, byl již v neděli ve 22:00 hodin v barcelonské USP Instituto Universitari Dexeus, kde podstupoval vyšetření u známého odborníka a lékaře mnoha sportovců Dr. Xaviera Mira. Po noční prohlídce a vyšetření na několika přístrojích bylo diagnostikované zranění na levé ruce a pravém kotníku. Dle Dr. Mira je největším problémem zanícení a hematom na levé ruce, který omezuje pohyb svalů prstů. Vážný problém je i fraktura jednoho článku ukazováku levé ruky. Dále pacient trpí vymknutým prostředníčkem levé ruky, který ve spojení s otokem je totálně nepohyblivý. Jezdec ze španělského Castellar del Vallés také podstoupil operaci artroskopickou metodou, kdy mu byla fixována zlomenina kůstky v levém zápěstí. V neposlední řadě je potřeba také zdůraznit zranění pravého kotníku, který je extrémně oteklý a bolestivý.

 

Jezdec týmu Repsol Honda nejenže strávil noc ze včerejška na dnešek v nemocnici v Barceloně, ale bude tam i následujících 32 hodin (dle informací z tisková zprávy vydané v pondělí v 19 hodin). Až poté bude rozhodnuto, zda odcestuje do USA k dalšímu závodu, či zda se bude léčit a připravovat až na závod v Brně.

 

 

Další články sekce