KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pepephone zůstal doma

Text: Jiří Mikšík, Foto: TZ
Pepephone zůstal doma
29.05.2008
 

Při americkém závodě superbiků si fanoušci Suzuki musí zvyknout na nový design tří motocyklů Alstare Suzuki. Místo firmy Pepephone bude na kapotách nápis Globasol.

 

 

Obě firmy patří do stejného koncernového svazu a Globasol je v Salt Lake City jako hlavní sponzor. To ale vůbec nevadí nové superbikové hvězdě, Maxi Neukirchnerovi. Ten nejenže v minulých dnech podepsal novou smlouvu s týme Francise Batti, ale do USA se vydal po vítězství v Monze hodně „hladový“ !

Jak známo, na okruhu „Miller Motorsports Park“ ještě nikdo ze současných jezdců WSBK nestartoval a pro všechny je tento 5-ti kilometrový okruh velkou neznámou.

„Okruh se nezdá být moc těžký, aspoň dle plánku. Ale prognózy mohu vyslovit, až na něm pojedu pár okruhů“, říká obyvatel malého německého městečka Stollbergu, který  se na tento závod připravoval tradičně zvyšováním fyzičky a to joggingem a tréninkem na kole.

A dodává: „Zatímco dříve jsem pouze něco dělal a trénoval fyzičku živelně, tak nyní se připravuji systematicky, pod dohledem trenéra a za pomocí sporttestru“, v tom vidí Max své zlepšení po fyzické stránce.

A dále dodává: „Nikdo nebude mít na Milleru nějakou výhodu, a to je v závodním sportu hodně neobvyklé. Jelikož jsem schopen se nové trati velmi rychle přizpůsobit, tak se na tento víkend opravdu těším“.

 


Další články sekce