KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pešek, Podmol, Zaremba, Vorlíček a další v Jílovicích

Foto: www.jilovice.cz
Pešek, Podmol, Zaremba, Vorlíček a další v Jílovicích
29.10.2008
 

Termín podání přihlášky na 10. BikeCountry v Jílovicích končí tento pátek. Mezi přihlášenými je několik hvězd naší motocyklové scény.

Již pouze do pátečních 16:00 hodin můžete podávat přihlášky a rezervovat si startovní čísla pro letošní BikeCountry v Jílovicích. O rozloučení s motocyklovou sezonou píšeme zde: 10. BikeCountry Jílovice, takže nyní jen velmi stručný pohled do prozatímní startovní listiny, kde je opravdu několik skvostných jmen naší motocyklové scény.

Nejprve se podívejme na borce od supermota, kde jsou již potvrzení nejen David Brabec, letošní pátý jezdec MČR kategorie Prestige a účastník supermota národů za tým ČR, ale i Petr Vorlíček, loňský šampión Německa a letošní permanentní jezdec světového šampionátu. Přijede také Honza Kvasnička, druhý muž domácího šampionátu třídy Supermoto 450 a třetí v kategorii Prestige.

Hvězdy jsou přihlášené i v kategoriích Enduro a motokrosové Open. Koho si více přát z Endura, než Davida Čadka, Mistra ČR třídy E1. Ovšem zahálet na gaučích nebudou ani motokrosaři. Ze startovní listiny můžeme vyzdvihnout jména jako David Soldát, 14. jezdec letošního MČR MX2, Milan Heřman, 3. místo v MČR kategorie Veterán, Jiří Bittner, 14. jezdec naší nejprestižnější třídy MČR Open a 11. v MX2, či Martin Žďárský (MX2) nebo Zdeněk Blábolil (Open). Absolutními motokrosovými hvězdami pak jistě budou Honza Zaremba, který se postupně rozjíždí po svém zranění, které mu na jaře zastavilo skvěle rozjetou letošní sezonu, kdy šel do nemocnice ze třetího místa v Mistrovství světa MX3 a z prvního v domácím MČR Open, ale také Libor Podmol, freestylový jezdec Mistrovství světa a dvojnásobný Vicemistr světa, který se po zranění ze zimního Ronda dostal v současnosti do skvělé formy, která ho poslala v posledních dvou závodech na pódium světového freestylu.

Oba pojedou v týmu Go 52 a jak už název napovídá, je to tým vytvořený okolo Lukáše Peška, jenž bude patrně největší hvězdou letošního jílovického BikeCountry. Lukáše dále v kategorii SZM doprovodí i jeho bratr Karel. Ze silničářů ještě vzpomeňme alespoň několikanásobné Mistry ČR Vaška Bittmana a Pavla Oudu, či Tomáše Holubce, jezdce jenž v posledních třech sezonách patřil stabilně do trojice nejlepších v kategorii MČR Superstock 600.

Toto je pouze výčet několika jmen ze startovní listiny, která momentálně čítá na 170 jmen. Takže nezapomeňte si poznamenat datum 7. – 8. listopadu, kdy se BikeCountry i s pátečním plochodrážním závodem pitbiků „okolo návsi“ koná.

Server Moto-Racing.cz pochopitelně u této akce nemůže chybět, a tak se již nyní můžete těšit na reportáž ze závodu a na rozsáhlou galerii fotografií.


Další články sekce